Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOVECTOR - podłogowe kolumny serii SR3 (18.11.2014)

Duńska firma Audiovector w ubiegłych latach już wielokrotnie wprowadzała nowe modele zestawów głośnikowych, które powstawały poprzez udoskonalenie starszych konstrukcji. W taki właśnie sposób Ole Klifoth (właściciel i główny konstruktor firmy) opracował nową serią SR3. W 2007 roku do sprzedaży weszła seria seria S, trzy lata później zamieniła się w serię Si. Teraz seria Si zamienia się w serię SR. Oznaczenie SR sugeruje techniczne pokrewieństwo z kolumnami wyższej serii SR6 i faktycznie inspiracją do zmian był większy model.

Technicznie zmiany wprowadzone w serii SR3 to nowe głośniki wysokotonowe, zmodyfikowane zwrotnice i udoskonalona wewnętrzna struktura usztywnień obudowy. Wizualnie bryła obudowy SR3 w porównaniu do Si3 nie zmieniła się. Natomiast nie ma już srebrnych elementów, a dolny cokół oraz usztywniające panele z przodu i z tyłu są teraz grafitowe. Rozszerzyła się także paleta wykończeń zewnętrznych. Drewniane okleiny cherry i rosewood mogą być wykończone lakierem fortepianowym, a wersja biała lakierem z połyskiem lub tzw. lakierem jedwabistym - półmatowym. W planie jest także wprowadzenie możliwości lakierowania na kolory czerwony, zielony czy niebieski.

Tak jak to było wcześniej z innymi seriami kolumn Audiovector'a, także w przypadku serii SR3 istnieje możliwość udoskonalania modeli tańszych do modeli droższych. Pierwszym, bazowym modelem jest SR3 Super (cena 14.900 zł za parę), który można zmienić w SR3 Signature, SR3 Avantgarde, lub ostatecznie w SR3 Avantgarde Arrete.

Kolumny głośnikowe serii SR3 Super to konstrukcje 3-drożne, o podobnych parametrach technicznych. Obudowa ma nierównoległe ścianki i niedużą ilość materiałów tłumiących. Wyprofilowany kanał bass-refleks skierowanym jest do dołu. Wysokotonowy głośnik w modelu SR3 Super ma jedwabną kopułkę. Model SR3 Signature ma głośnik wysokotonowy Evotech, a modele SR3 Avantgarde i SR3 Avantgarde Arrete mają głośnik wysokotonowy Avantgarde. Wszystkie głośniki wysokotonowe wykorzystują firmowy system SEC (Soundstage Enhancement Concept).

Dane techniczne Audiovector SR3 Super:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Audiovector SR3 Super]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl