Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - Zdac V.2, konwerter CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (10.11.2014)

Parasound rozpoczyna sprzedaż modelu Zdac V.2, czyli konwertera cyfrowo-analogowego z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Urządzenie jest dostępne w kolorach srebrnym lub czarnym, a zalecana cena na rynku amerykańskim to 549 dolarów.

Zdac V.2 ma trzy wejścia cyfrowe. Wejścia optyczne i koncentryczne obsługują sygnały do 192-kHz/24-bitów. Wejście USB obsługuje sygnały do 96 kHz/24-bitów. Stosowana jest asynchroniczna konwersja częstotliwości próbkowania na wszystkich wejściach. W wyniku upsamplingu sygnały wejściowe są konwertowane do 422 kHz/24 bitów. Sprzęt Apple iOS z gniazdem Lightning może być podłączony przy pomocy odpowiedniego adaptera do wejścia USB w Zdac-u.

Nowy konwerter Parasound może współpracować ze wzmacniaczem mocy bez przedwzmacniacza. Analogowe wyjścia XLR i RCA mogą pracować w trybie ze stałym poziomem wyjściowym lub z regulowanym poziomem.

Do dyspozycji są dwa wyjścia słuchawkowe - mini-jack i jack ćwierćcalowy. Wyjścia słuchawkowe mają osobną regulację głośności od wyjść liniowych. Zdac V.2 ma szybki wzmacniacz słuchawkowy o niskim poziomie zniekształceń o nieparzystych harmonicznych. Impedancja wyjściowa równa 10 omów połączona z wysokim wzmocnieniem pozwala sterować słuchawki do 600Ω.

Zdac V.2 ma też wejście i wyjście wyzwalacza 12V.

[zdjęcie konwertera CA Parasound Zdac V.2]
[zdjęcie konwertera CA Parasound Zdac V.2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl