Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MC152 i MC301, dwa nowe wzmacniacze mocy (8.11.2014)

Na nasz rynek wchodzą dwa nowe wzmacniacze mocy marki McIntosh. Pierwszy to monofoniczna, 300-watowa końcówka MC301. Drugi to stereofoniczna, 150-watowa końcówka MC152.

MC301 to pierwsza monofoniczna końcówka mocy McIntosh, która oferują firmowe rozwiązania technologiczne w smukłej obudowie o wysokości 16cm. W MC301 zastosowano transformatory wyjściowe (autoformery), opatentowane i wytwarzane ręcznie przez McIntosha. Umożliwiają one podłączenie zestawów głośnikowych o zróżnicowanych impedancjach, od 2Ω do 8Ω. Kolejnym rozwiązaniem konstrukcyjnym zastosowanym w MC301 jest udoskonalony firmowy układ Quad-Balanced zapewniający uzyskanie najwyższego poziomu mocy przy jak najmniejszej ilości zniekształceń.

Na wyposażeniu znajdują się symetryczne i niesymetryczne gniazda wejściowe. Są też do dyspozycji wyjścia XLR i RCA co pozwala na podłączenie MC301 w konfiguracji bi-amping, w której do sterowania poszczególnych głośników w zestawie głośnikowym stosowane są dwa osobne wzmacniacze.

Zastosowano Power Assurance System czyli zespół opatentowanych technologii ochronnych. Układ Power Guard nieustannie monitoruje moc wyjściową wzmacniacza i zabezpiecza przed wystąpieniem przesterowania kolumn, dzięki zastosowaniu specjalnych foto-optycznych obwodów. Sentry Monitor zabezpiecza przed zwarciem. Jest też układ miękkiego startu. Kable głośnikowe można podłączyć do monobloków za pomocą opatentowanych terminali głośnikowych. MC301 posiada charakterystyczny dla McIntosha, błękitnie podświetlany wychyłowy wskaźnik mocy wyjściowej umieszczony za szklanym panelem przednim.

Dane techniczne wzmacniacza McIntosh MC301:

MC152 to najmniejsza stereofoniczna końcówka mocy firmy McIntosh. Do tej pory najmniejszym stereofonicznym wzmacniaczem był model MC302 oferujący dwukrotnie wyższą moc. Wysokość MC152 wynosi zaledwie 16 cm co pozwala na postawienie go w miejscach w których nie mieszczą się wyższe urządzenia. Na wyposażeniu znajdują się symetryczne i niesymetryczne gniazda wejściowe. W MC152 zastosowano opatentowane i wytwarzane przez McIntosha autoformery (transformatory wyjściowe) umożliwiające podłączenie zestawów głośnikowych o impedancjach od 2Ω do 8Ω.

Zastosowano Power Assurance System - zespół opatentowanych technologii ochronnych. Układ Power Guard chroni przed przesterowaniem kolumn, a Sentry Monitor zabezpiecza przed zwarciem. Jest też układ miękkiego startu. Kable głośnikowe można podłączyć do końcówki mocy za pomocą opatentowanych terminali głośnikowych. MC152 posiada charakterystyczne dla McIntosha, błękitnie podświetlane wychyłowe wskaźniki mocy wyjściowej umieszczone za szklanym panelem przednim.

Dane techniczne wzmacniacza McIntosh MC152:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC301]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC301 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC152]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC152 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl