Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WOW AUDIO - debiut zestawu pre+końcówka na polskim rynku (7.11.2014)

Na Audio Show swój polski debiut będzie miała firma Wow Audio Lab z Hong-Kongu. Cała oferta tej marki składa się z dwóch urządzeń, przedwzmacniacza L1 i wzmacniacza mocy M1. Zestaw przedwzmacniacz+końcówka kosztuje 32.900 złotych w wersji titanium lub 37.900 złotych w wersji polerowane aluminium.

Wow Audio konstruuje i produkuje wzmacniacze zgodnie ze swoją filozofią, traktując muzykę jako ostateczny punkt odniesienia. Produkty Wow spełniają przyjęte założenia techniczne, ale oprócz tego firma prowadzi krytyczne testy odsłuchowe. Według firmowych testów niektóre elementy w układzie drastycznie zmieniają brzmienie, dlatego każdy element układu, każdy jego parametr był dobrany poprzez odsłuchy. Elementy są starannie selekcjonowanie a parametry optymalizowane w celu uzyskania synergicznej współpracy. Przykładow dla konkretnego wybierany jest optymalny zakres pojemności filtrującej, a jeśli się go przekroczy, jakość brzmienia spada. Także ilość elementów w stopniu wyjściowym jest dobrana, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Wow nie zwiększa pojemności kondensatorów filtrujących czy ilości elementów w stopniu wyjściowym w celu marketingowego przyciągnięcia uwagi. Dużo uwagi poświecono też obudowie, której znaczenie jest według Wow bardzo istotne. Monolityczne obudowy są wycięte obrabiarką z jednego bloku aluminium lotniczego, a układy elektroniczne i transformator są całkowicie odizolowane od siebie i umieszczone w osobnych komorach. W ten sposób minimalizowane są niepożądane wibracje, zakłócenia RFI i szum EMF. Także wilgoć czy kurz zostają odizolowane od wnętrza obudowy, co przedłuża żywotność urządzenia. Całe generowane ciepło zostaje przekazane obudowie, która działa jak akumulator ciepła, więc całe urządzenie pracuje w optymalnych warunkach termicznych. Wow dba też o kompaktowe wymiary urządzeń.

L1 to przedwzmacniacz z wbudowanym osobnym wzmacniaczem słuchawkowym. Układy wzmacniające są całkowicie dysktretne. L1 pracuje w klasie A. Na wyposażeniu jest zdalne sterowanie. Regulacja glosności jest 96-stopniowa, w krokach 1 dB. Również balans jest 96-stopniowy z krokiem 1dB. Wzmacniacz słuchawkowy jest oparty o tranzystory MOSFET. Wysokie napięcie, wysoki prąd wyjściowy i niskie szumy pozwalają na wysterowanie wszystkich słuchawek dynamicznych. Płytka drukowana jest wykonana bez soldermaski, a miedziane ścieżki są pozłacane. W czasie produkcji stosowana jest cynę z 3% domieszką srebra. Każdy wzmacniacz jest ręcznie robiony przez wykwalifikowanego technika.

Dane techniczne przedwzmacniacza L1:

Wzmacniacz mocy M1 ma w pełni dyskretny układ wzmacniający. Zastosowano analogowy zasilacz liniowy. Wszystkie tranzystory i inne elementy zostały specjalnie dobrane do układu. Płytka drukowana jest wykonana bez soldermaski, a ścieżki są pozłacane dla jeszcze lepszej jakości brzmienia. Zastosowano cynę z domieszką srebra 3%. Każdy wzmacniacz jest wykonany ręcznie przez wykwalifikowanego technika.

Dane techniczne wzmacniacza M1:

[zdjęcie przedwzmacniacza Wow Audio L1]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Wow Audio M1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl