Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DEFINITIVE TECHNOLOGY - półaktywne kolumny podłogowe Mythos ST-L (4.11.2014)

Na najbliższym Audio Show polską premierę będą miały podłogowe, trójdrożne, półaktywne zestawy głośnikowe Definitive Technology Mythos ST-L (cena detaliczna 23.995 złotych za parę). Jest to flagowy model amerykańskiego producenta. W porównaniu z poprzednim modelem Mythos ST wprowadzono bardzo wiele zmian.

Głośnik wysokotonowy ma 1-calową kopułkę wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokrytą warstwą ceramiki. Zastosowano nowy magnes o 59% większy niż u poprzednika, inaczej wyprofilowaną płytkę frontową, dłuższą szczelinę magnetyczną, zawieszenie z gumy zamiast zawieszenia z jedwabiu.

Dwa 5,25-calowe (13cm) głośniki średniotonowe pracują wraz z wysokotonowym w układzie D'Appolito. Są one wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS (Balanced Double Surround System - membrana zawieszona zarówno po zewnętrznym jak i wewnętrznym obwodzie), zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika. Głośniki średniotonowe wbrew pozorom nie są dokałdnie takie same, mają odwrotnie skierowane zawieszenia (jedno wklęsłe, drugie wypukłe) i resory, tak aby zniekształcenia generowane przez układ mechaniczny były odwrotne.

W sekcji niskotonowej pracuje owalny głośnik 6x10 cali (15x25cm) oraz dwie membrany bierne tej samej wielkości. Membrana głośnika jest wykonana z plecionki karbonowo-polimerowej. Wzmacniacz sekcji basowej ma moc 1.200W. Jak określa producent pracuje on w klasie HD. Jest to wzmacniacz impulsowy (klasa D) z impulsowym zasilaczem. Napięcia na szynach zasilających są zmieniane synchronicznie w takt zmian sygnału. Do korekty charakterystyk basu zastosowano 56-bitowy procesor DSP. Na wyposażeniu są też zaawansowane układy zabezpieczające (M-DRO Multiband Dynamic Range Optimizer).

Ręcznie polerowana, lakierowana na czarny połysk obudowa jest wykonana z giętego aluminium lotniczego i zespolona z walcowaną, aluminiową stopą. Obudowa ma wewnętrzne żebra usztywniające i jest wygłuszona panelami. Stopa to walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową. Od dołu można wkręcić kolce lub stopy. Sekcja średniotonowa znajduje się w osobnej obudowie z formowanego wtryskowo materiału wygłuszającego Polystone. Cała obudowa zaprojektowana jest pod kątem minimalizacji fali stojącej oraz likwidacji wibracji wpływających na koloryzację dźwięku. Przy projektowaniu Mythos ST-L, a w szczególności zamkniętej sekcji średnio-wysokotonowej użyto laserowego wibrometrycznego systemu zainstalowanego w niemieckim laboratorium Klippel.

Bas można regulować za pomocą pilota lub tylnego panelu. Regulacja basu jest niezależna w każdej kolumnie. Można podbić bas w trybie cichego słuchania. Kolumny są objęte 24-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne Definitive Technology Mythos ST-L:

[zdjęcie półaktywnych kolumn Definitive Technology Mythos ST-L]
[zdjęcie półaktywnych kolumn Definitive Technology Mythos ST-L - konstrukcja]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl