Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - stacjonarny odtwarzacz plików MB100 (25.10.2014)

Do sprzedaży wszedł odtwarzacz plików McIntosh MB100 (cena detaliczna 25.500 zł). MB100 Media Bridge pozwala na odtwarzanie nagrań z serwisów internetowych, dysków twardych i pamięci przenośnych, włączając w to pliki wysokiej rozdzielczości 24bity/192kHz.

Na wyposażeniu standardowo znajduje się wewnętrzny dysk twardy o pojemności 1TB. Cztery gniazda USB (2 * USB2.0, 2 * USB3.0) i jedno gniazdo eSata umożliwiają podłączenie dodatkowych dysków zewnętrznych lub przenośnych pamięci. Poprzez port Ethernet (10/100/1000) o wysokiej szybkości można się połączyć z serwisami strumieniowymi takimi jak Pandora, SiriusXM, Spotify, Rhapsody i TuneIn (wymagana rejestracja lub wykup abonamentu). Niewykluczone jest dodanie obsługi kolejnych serwisów w przyszłości. Dodatkowo można wpisać do pamięci MB100 internetowe stacje radiowe. MB100 może automatycznie synchronizować zawartość muzyki zgromadzonej na komputerach podłączonych do lokalnej sieci domowej, dzięki czemu wszystkie utwory są dostępne i możliwe do odtwarzania w dowolnej chwili. Można też przesyłać do MB100 muzykę zapisaną w urządzeniach przenośnych z systemem iOS za pomocą technologii AirPlay.

MB100 ma dwa wyjścia analogowe (4V XLR, 2V RCA), dwa klasyczne wyjścia cyfrowe (koaksjalne, optyczne) oraz wyjście USB Audio kompatybilne tylko z urządzeniami McIntosh akceptującymi sygnał audio przesyłany kablem USB.

Do dyspozycji są też dwa wyjścia wideo (HDMI, DVI). Służą one do wyświetlania interfejsu graficznego urządzenia. Gdy podłączymy MB100 do telewizora lub monitora komputerowego, można też oglądać pokaz zdjęć, jednocześnie słuchając dowolnie wybranej muzyki.

Cały posiadany materiał muzyczny może zostać zapisany w postaci kopii zapasowej w Amazon Cloud Drive lub w Apple Cloud. Te usługi umożliwiają także synchronizację muzyki, którą użytkownik posiada w różnych lokalizacjach. MB100 można skonfigurować w taki sposób aby utwory, które zostały właśnie zakupione dodano automatycznie do biblioteki muzycznej użytkownika.

MB100 wyposażono w ten sam 8-kanałowy przetwornik 32-bitowy, 192kHz, który znajduje się w cyfrowym przedwzmacniaczu D100. DAC jest odizolowany od płyty głównej urządzenia. System operacyjny i program sterujący urządzeniem i zarządzający muzyką zapisano w pamięci najwyższej jakości dysku SSD celem wyciszenia pracy urządzenia, przyspieszenia szybkości działania i zwiększenia niezawodności.

MB100 może być obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji na Androida lub iOS, lub z wykorzystaniem pilota zdalnego sterowania z interfejsem TV. Urządzenie jest kompatybilne z wieloma popularnymi systemami automatyki domowej, umożliwiając integrację z posiadanym systemem audio/video.

Dane techniczne MB100:

[zdjęcie odtwarzacza plików McIntosh MB100]
[zdjęcie odtwarzacza plików McIntosh MB100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl