Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - H160, wzmacniacz zintegrowany z obsługą UPnP i AirPlay (18.10.2014)

Do oferty norweskiej firmy Hegel wchodzi H160 - nowy wzmacniacz zintegrowany zdolny do obsługi bardzo szerokiej gamy różnych źródeł. Jego sprzedaż rozpocznie się w listopadzie 2014, a premierowy pokaz ma się odbyć na Audio Show. Cena to 12.999 złotych.

Do H160 można podłączyć tradycyjne źródła analogowe, do dyspozycji jest wejście XLR, wejście RCA i wejście RCA dla kina domowego. W następnej kolejności mamy zestaw wejść cyfrowych, jedno koncentryczne i trzy optyczne. Natomiast przy pomocy gniazda USB można połączyć wzmacniacz z komputerem - H160 jest wówczas rozpoznawany jako zewnętrzna karta dźwiekowa USB zarówno przez nowsze wersje Windows, Mac OS jak i Linuxa. Wzmacniacz ma też port Ethernet (RJ45). Po podłączeniu do sieci lokalnej można odtwarzać muzykę bezprzewodowo z wykorzystaniem Apple AirPlay. Kolejna opcja to odtwarzanie plików (WAV/AIFF, FLAC, MP3, Ogg) z odtwarzaczy kompatybilnych z UPnP.

H160 bazuje na znanych już wcześniej rozwiązaniach układowych Hegla. Zastosowano opatentowaną technologię SoundEngine. Oprócz tego zastosowano też dodatkowe rozwiązania dla obsługi źródeł dostarczających sygnał niższej jakości - specjalna obróbka sygnału częściowo naprawia zniekształcony dźwięk.

H160 ma dwa wyjścia RCA, jedno o zmiennym, a drugie o stałym poziomie. Oprócz tego jest też wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i wyjście słuchawkowe typu jack 6,3mm.

Dane techniczne H160:

[zdjęcie wzmacniacza Hegel H160 - z modelką]
[zdjęcie wzmacniacza Hegel H160]
[zdjęcie wzmacniacza Hegel H160 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl