Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - DA-10, przenośny wzmacniacz słuchawkowy z USB (14.10.2014)

Denon poinformował o swoim pierwszym, przenośnym, audiofilskim wzmacniaczu słuchawkowym z USB-DAC. Wzmacniacz ten, o oznaczeniu DA-10, ma wejść do sprzedaży w listopadzie 2014, a jego cenę ustalono na 1.495 złotych.

Urządzenie jest zamknięte w eleganckiej, aluminiowej obudowie z pełnym pokrętłem odlewanym z aluminium. Dostarczany na wyposażeniu pokrowiec zaprojektowano do przechowywania zarówno DA-10 jak i przenośnego urządzenia audio lub smartfona. W ten sposób pokrowiec łączy DA-10 i telefon w jedno poręczne urządzenie i skrywa wszystkie kable. Obsługa telefonu jest nadal możliwa dzięki elastycznemu, przeźroczystemu oknu.

Do konwersji cyfrowo-analogowej DA-10 wykorzystuje referencyjnej klasy układy 32 bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1795. Obsługiwane są pliki PCM z częstotliwościami próbkowania od 32kHz do 192kHz i rozdzielczości do 24 bitów. Urządzenie jest też kompatybilne z plikami DSD 2,8 i 5,6 MHz.

W DA-10 zastosowano szereg wysokojakościowych rozwiązań konstrukcyjnych. Płytki dla głównego układu audio i bloku zasilania są oddzielne, skonstruowane tak celem eliminacji interferencji pomiędzy układami. Podwójne zegary główne (22,6 i 24,6 MHz) optymalizują funkcjonowanie układów z konkretnymi częstotliwościami próbkowania (44,1 - 88,2 - 176,4 kHz oraz 32 - 48 - 96 - 192 kHz). Kryształy zegara są umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie układu DAC na płytce audio dla maksymalnego zmniejszenia zniekształceń. Wykorzystywane jest też własne rozwiązanie Denona związane z cyfrowym filtrowaniem i algorytmem kształtowania szumów - Advanced AL32 Processing. Technologia ta, znana z najlepszych odtwarzaczy dysków i cyfrowych komponentów audio Denon, przetwarza standardowe cyfrowe audio 16 bitowe na 32 bity, oferuje dynamiczne filtrowanie cyfrowe, optymalizację algorytmu cyfrowego filtra według określonej częstotliwości próbkowania odtwarzanego utworu.

DA-10 posiada kilka wejść. Standardowe USB dla iPoda, iPhona, i iPada. Port micro USB do bezpośredniego podłączenia do komputerowego wyjścia USB audio. Port ten pracuje w trybie asynchronicznym wspierając zarówno audio PCM wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bit, jak również DSD w wersjach 2,8MHz i 5,6MHz. Do użytku z innymi przenośnymi odtwarzaczami DA-10 posiada standardowy, analogowy kabel stereo 3,5mm-3,5mm z kątowymi wtykami (L) na obu końcach.

DA-10 ma dwupozycyjny przełącznik wzmocnienia dla słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji. Jest też przełącznik variable/fixed, co będzie szczególnie przydatne przy podłączeniu do stacjonarnego, domowego sprzętu hi-fi.

Akumulator litowo-ionowy ma pojemność 3200 mAh. Pozwala na pracę do 7 godzin we współpracy z iUrządzeniem i nawet do 24 godzin po podłączeniu przenośnego odtwarzacza przez analogowe wejście 3,5mm. DA-10 informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora przy włączeniu, zaświecając kontrolkę ładowania LED w różnych kolorach.

Oprócz pokrowca w komplecie jest kabel Micro USB (Micro B), kabel Lightning USB, kabel 30pin USB, kabel stereo mini.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego z USB Denon DA-10]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego z USB Denon DA-10 - w pokrowcu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl