Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARROT - bezprzewodowe słuchawki Zik 2.0 (6.10.2014)

Parrot Zik 2.0 to nowa wersja słuchawek stworzonych przez firmę Parrot i zaprojektowanych przez Philippe Starcka. Będą one dostępne w Polsce od listopada 2014 w cenie 1.449 PLN.

Parrot odnowił współpracę z francuskim projektantem Philippe Starckiem, który opracował minimalistyczną formę słuchawek. Zik 2.0 są dostępne w sześciu kolorach: czarnym, białym, mokka, niebieskim, pomarańczowym i żółtym.

Słuchawki Zik 2.0 są kompatybilne ze wszystkimi markami telefonów komórkowych dostępnymi na rynku. Można wykorzystać Bluetooth lub kabel mini jack. Zik 2.0 obsługuje także technologię NFC dzięki plakietce ulokowanej w lewej słuchawce. Na wyposażeniu jest aktywne tłumienie hałasu (opatentowane przez Parrot). Według producenta możliwa jest redukcja hałasu nawet do 30 decybeli.

Opatentowana technologia jest też wykorzystywana do zwiększenia wyrazistości głosu użytkownika w trakcie rozmów. Do zbierania głosu wykorzystywane są cztery mirofony, a sygnały z nich są poddawane cyfrowej obróbce. Ma to zapewnić czytelność rozmów nawet gdy użytkownik znajduje się na ruchliwej ulicy, w wietrznym miejscu lub w środkach komunikacji publicznej.

Dotykowy panel sterowania obejmuje całą powierzchnię prawej słuchawki i pozwala na proste, intuicyjne sterowanie podstawowymi funkcjami.
- Przesuwając palec pionowo po powierzchni słuchawki regulujemy głośność.
- Podczas słuchania muzyki, poziome przesunięcie palcem włączy następny lub poprzedni utwór, a pojedyncze dotknięcie wstrzyma odtwarzanie.
- Pojedynczym dotknięciem odbiera się przychodzące połączenie, a przytrzymanie palca przez dwie sekundy powoduje odrzucenie połączenia.
- Technologia Text to Speech, generuje komunikat słowny z informacją kto dzwoni.
- Aby nawiązać połączenie, długie dotknięcie panelu dotykowego aktywuje funkcję rozpoznawania głosu na smartfonie (Siri i Google). Wystarczy wtedy wypowiedzieć imię z książki telefonicznej, a numer zostanie wybrany automatycznie.

Dzięki czujnikowi znajdującemu się w prawej słuchawce, zsunięcie słuchawek wstrzyma odtwarzanie muzyki. Ponowne włożenie słuchawek na głowę wznowi odtwarzanie.

Do słuchawek Parrot Zik 2.0 przygotowano też dostępną za darmo aplikację na smartfony i tablety z systemami iOS i Android (wkrótce wersja na urządzenia z systemem Windows). Aplikacja pozwala na dostosowanie słuchawek do indywidualnych gustów muzycznych. Można stworzyć efekty symulujące akustykę różnych pomieszczeń. Do dyspozycji jest korektor (equalizer). Dostępne są też gotowe ustawienia przygotowane przez różnych artystów. Można będzie też pobrać ustawienia stworzone i upublicznione przez innych użytkowników Parrot Zik 2.0. Funkcja Smart Audio Tuning wybiera właściwe ustawienia w zależności od rodzaju słuchanej muzyki. Tło aplikacji automatycznie dostosowuje się do koloru słuchawek.

Słuchawki mają baterię litowo-jonową (830mAh), ładowaną przez dołączony kabel USB/micro USB. Dołaczony jest też kabel min- jack, opakowanie ochronne i instrukcja obsługi.

[zdjęcie słuchawek Parrot Zik 2.0]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl