Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DEFINITIVE TECHNOLOGY - bezprzewodowy sprzęt multiroom z Play-Fi (19.09.2014)

Amerykańska firma Definitive Technology wprowadza serię urządzeń Wireless (planowane rozpoczęcie sprzedaży i ustalenie polskich cen w październiku 2014), przeznaczoną do tworzenia bezprzewodowych systemów wielopokojowych (multiroom). Sprzęt wyróżnia się wykorzystaniem standardu bezprzewodowej transmisji dźwięku Play-Fi (nowy, otwarty standard transmisji bezprzewodowej pozwalający na bezstratny przesył dźwięku w rozdzielczości do 24 bity / 192 kHz). Transmisja bezprzewodowa wszystkich modeli Wireless może się odbywać w pasmach 2.4GHz i 5.8GHz.

Nowa seria Definitive Technology składa się z pięciu urządzeń o zróżnicowanej funkcjonalności i wielkości, tak aby obsłużyć różnego rodzaju pomieszczenia i różne systemy. Producent zapewnia bezproblemowe działanie do 16 niezależnych zestawów głośnikowych. Teoretycznie sieć oferuje podłączenie nawet 256 urządzeń.

Cechą wspólną całego systemu jest zarządzanie bezpłatną aplikacją na Apple lub Android, przyciski na obudowie każdego produktu oraz praca w bezprzewodowej sieci, która pozwala pobierać muzykę z komputerów, serwerów NAS, dysków sieciowych, tabletów, smartfonów, telewizorów i innych urządzeń działających w protokole sieciowym DLNA.

Produkty Definitive Technology obsługują najpopularniejsze formaty plików audio (MP3, M4A, FLAC, WAV), a do końca roku mają być obsługiwane kolejne w zależności od potrzeb użytkowników. Aplikacja Definitive Technology oferuje obsługę kilkudziesięciu tysięcy internetowych stacji radiowych, Spotify i Deezera. Kolejne funkcje i możliwości przeczesywania internetowych baz danych mają być ujawnione do końca roku.

W poszczególnych modelach zestawów głośnikowych zastosowano oddzielne dla każdego głośnika końcówki mocy oraz układ bi-polarny lub tri-polarny (rozpraszający dźwięk w trzy strony na planie 270 stopni).

W7 to wolnostojąca kolumna aktywna o łącznej mocy pięciu wzmacniaczy równej 90W (1*30W, 4*15W). Na obudowie umieszczono przyciski sterujące. Głośnik niskośredniotonowy i dwa głośniki wysokotonowe umieszczono na przedniej ściance. Na każdej bocznej ściance jest dodatkowy głośnik wysokotonowy i basowa membrana pasywna. Na wyposażeniu jest wejście optyczne cyfrowe, wejście analogowe, gniazdo ethernet, oraz USB do ładowania smartfonów i aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymiary (WSG) to 176 x 149 x 169 mm.

W9 to wolnostojąca kolumna aktywna o łącznej mocy sześciu wzmacniaczy równej 180W (2*70W, 4*10W). Na obudowie znajdują się przyciski sterujące. Na przedniej ściance znajdują się dwa głośniki niskośredniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe, a na każdej ściance bocznej po jednym głośniku szerokopasmowym. W9 ma wejścia: optyczne cyfrowe, analogowe, ethernet, oraz USB-A do ładowania smartfonów i aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymiary (WSG) to 189 x 420 x 185 mm.

W Studio to aktywny soundbar z subwooferem. W soundbarze jest łącznie 9 głośników: 3 aluminiowe wysokotonowe, 6 nieskośredniotonowych. W subwooferze pracuje głośnik 8-calowy. W Studio ma trzy wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI, wejście optyczne, wejście analogowe oraz USB-A do ładowania smartfonów i aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

W Adapt to odtwarzacz sieciowy, dedykowany do wzmacniaczy stereo / amplitunerów kina domowego, z fizycznymi przyciskami sterującymi na obudowie. Ma wyjście optyczne, wyjście koaksjalne i wyjście analogowe RCA LR. Na wyposażniu są dwa wejścia analogowe, wejścia optyczne, złącze Ethernet, port USB-A do ładowania smartfonów i aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

W Amp to wzmacniacz klasy D, stereo 2x150W/4Ω, dedykowany do kolumn stereo, z fizycznymi przyciskami sterującymi na obudowie. Ma on wejście optyczne cyfrowe, wejścia analogowe RCA, wejście analogowe mini-jack 3.5mm. Na wyposażeniu jest też gniazdo Ethernet, a gniazdo USB-A służy do ładowania smartfonów i aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Oprócz terminali głośnikowych wzmacniacz ma też wyjście RCA LR i wyjście LFE na subwoofer.

[zdjęcie Definitive Technology Wireless. Od lewej: W Adapt, W9, W7, W Studio, W Amp]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl