Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - HD-DAC1, wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem CA (17.09.2014)

Marantz zaprezentował swój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy ze zintegrowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, HD-DAC1. Będzie on dostępny w kolorze czarnym i srebrno-złotym począwszy od października 2014 w cenie 3.295 złotych.

HD-DAC1 wykorzystuje technologie ze wzmacniaczy Marantza Premium 11 Series. Duża moc pozwala na sterowanie słuchawkami o wysokiej impedancji - nawet do 600 omów. Współpracę z różnymi słuchawkami ułatwia też trzystopniowa (low-mid-high) regulacja wzmocnienia. Zastosowano moduły Marantz HDAM-SA2 i wysokiej jakości podzespoły do audio.

Konwersję CA wykonuje wysokoprądowy przetwornik CS4398. W urządzeniu znajduje się też układ niwelujący zniekształcenia jitter i układ podwójnego zegara (Dual Clock) zwiększający precyzję odtwarzania dźwięku. Zastosowano też izolację od szumu dla wszystkich wejść cyfrowych, w przypadku wejścia USB-B ogranicza to przedostawanie się wyskokoczęstotliwościowych zakłóceń z podłączonego komputera.

Do dyspozycji jest łącznie pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe:
- jedno koncentryczne RCA
- dwa optyczne
- port USB-B na tylnej ściance (do połączenia z komputerem)
- port USB-A na przedniej ściance (dla sprzętu Apple)
- wejście analogowe mini-jack
Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują sygnały do 192kHz/24bity. Port USB-B działa w trybie asynchronicznym, co pozwala obsłużyć nie tylko dźwięk 192 kHz/24 bity, ale także pliki DSD 2.8MHz i 5.6MHz.

Oprócz wyjścia słuchawkowego HD-DAC1 ma też dwa liniowe wyjścia analogowe na pozłacanych gniazdach RCA - jedno o stałym poziomie i drugie z regulowanym poziomem. Można więc podłączyć HD-DAC1 do wzmacniacza zintegrowanego, do pary aktywnych głośników lub do wzmacniacza mocy.

Przednią ściankę wykonano z aluminium. Dolna płyta jest dwuwarstwowa. Boczne panele o drewnianych elementach mają nadać charakter w stylu retro. Na wyposażeniu jest pilot.

Dane techniczne Marantza HD-DAC1:

[zdjęcie wzmacnaicza/przetwornika Marantz HD-DAC1]
[zdjęcie wzmacnaicza/przetwornika Marantz HD-DAC1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl