Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - HD12, przetwornik cyfrowo-analogowy z obsługą DSD (15.09.2014)

Do końca września 2104 do sprzedaży w Polsce ma wejść nowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD12. Jego cenę ustalono na 4.999 zł.

HD12 ma łącznie cztery wejścia cyfrowe:
- USB 2.0 typ B
- koncentryczne
- dwa optyczne.
Na wszystkich wejściach obsługiwane są sygnały do 24bitów / 192kHz, a na wejściu USB dodatkowo obsługiwane mogą być sygnały DSD (DSD64). Na wejściu USB zastosowano nowy interfejs. Odtwarzanie DSD jest natywne, bez konwersji do PCM.

Do dyspozycji jest wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, wyjście RCA i w pełni symetryczne wyjście XLR.

HD 12 jest wyposażony w pilota, którym można sterować wszystkie urządzenia Hegla. Można z niego korzystać do nawigacji w ramach playlisty, korzystając z większości dostępnych programów do odtwarzania muzyki na komputerze. Można także sterować głośnością przetwornika, co pozwala na bezpośrednie podłączenie do aktywnych kolumn lub wzmacniacza mocy.

Układ do konwersji cyfrowo-analogowej oraz filtr cyfrowy pracują z rozdzielczością 32 bitów. Producent podkreśla, że nowe badania w zakresie domeny cyfrowej pozwoliły na osiągnięcie ekstremalnie niskich poziomów jittera (redukacja zjawiska skirting - falbankowanie). Z kolei poprawa w części analogowej konwersji CA pozwoliła na obniżenie poziomu szumów do -145 dB. Zastosowano filtr analogowy o liniowej fazie. W zasilaczu pracuje transformator toroidalny oraz zestaw kondensatorów o pojemności 20.000 uF.

Dane techniczne przetwornika CA Hegel HD12:

[zdjęcie przetwornika CA Hegel HD12]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl