Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JAMO - nowa generacja serii kolumn Concert (20.08.2014)

Na rynek wchodzi seria zestawów głośnikowych Concert, marki Jamo (należącej do Klipsch Group). Nowa seria Concert liczy łącznie dziesięć modeli, z których można tworzyć zestawy do kina domowego. Cała seria jest podzielona na dwie linie produktowe, droższą i bardziej zaawansowaną C10 oraz tańszą C9.

Wzornictwo zestawów Jamo Concert to dzieło Kierona Dunka. Obudowy wykonano z płyt MDF. Logo jest chromowane i polerowane. Zastosowano satynowy aluminiowy korektor fazy i kolce w zestawach podłogowych. Zestawy C9 są dostępne w wykończeniach satynowy czarny, satynowy biały i ciemna jabłoń. Zestawy C10 są dostępne w czarnym połysku, białym połysku lub naturalnym fornirze orzechowym.

W głośnikach nisko- średniotonowych zastosowano technologię HCCC (Hybrid Composition Conical Cone), co pozwala połączyć sztywność i wytrzymałość aluminium lub tytanu z odpowiedzią impulsową, gładkością i tłumieniem włókien drzewnych. Całkiem nowe zawieszenie dla głośników nisko- i średniotonowych, LDS (Long Displacement Surround), zapewnia lepszą odpowiedź impulsową.

Nowa, przeprojektowana jedwabna kopułka głośnika wysokotonowego ma powiększone zawieszenie, co minimalizuje zniekształcenia i zapewnia poszerzony górny zakres częstotliwości. W układzie magnetycznym zastosowano ferrofluid. Udoskonalono też technologię ADW (Anti-Diffraction WaveGuide) czyli wyprofilowaną przednią płytkę głośnika wysokotonowego.

Ceny i podstawowe dane techniczne poszczególnych modeli są następujące:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Jamo Concert C109]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Jamo Concert C103]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl