Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - Micro iDSD, zaawansowany, wielofunkcyjny przetwornik CA (1.08.2014)

Pod koniec sierpnia 2014 na nasz rynek ma wejść przetwornik cyfrowo-analogowy iFi Audio Micro iDSD. Jego cena została ustalona na 2.145 złotych.

Urządzenie wyróżnia się wyjątkowymi zdolnościmi obsługi sygnałów o bardzo wysokich rozdzielczościach, zarówno w dla zapisu DSD jak i PCM. W przypadku 1-bitowego zapisu DSD Micro iDSD obsługuje nie tylko wariant o standardowej i podwójnej częstotliwości, ale także warianty o częstotliwości poczwórnej jak i częstotliwości ośmiokrotnie większej od standardu (Quad-DSD256, Octa-DSD512, czyli częstotliwości 11,2MHz, 12,4MHz, 22,6MHz i 24,6MHz). Natomiast w przypadku zapisu wielobitowego PCM obsługiwane są częstotliwości aż do DXD i podwójnej DXD (352,8kHz, 384kHz, 705,6kHz, 768kHz).

Do obsługi tak zaawansowanych sygnałów cyfrowych zastosowano dwurdzeniowy układ Burr Brown. Zależnie od rodzaju sygnału różne mogą być rodzaje filtrów. Dla PCM do wyboru są 3 filtry cyfrowe (Bit-Perfect Processing / Minimum Phase / Standard). Dla DSD można wybrać jeden z trzech filtrów analogowych (Extreme / Extended / Standard). Dla DXD zastosowano tylko jeden rodzaj filtru analogowego.

Aktywny przedwzmacniacz ma analogową regulację głośności. Funkcja aktywnego przedwzmacniacza może być wyłączona.

Micro iDSD ma bardzo mocny wzmacniacz słuchawkowy 8V/4000mW. Do wyboru są trzy tryby pracy (Turbo / Normalny / Eco) o różnej wielkości dostępnej mocy wyjścia słuchawkowego. Dodatkowo zastosowano też układ iEMatch do dopasowania do różnych słuchawek, a także układy 3D Holographic Sound dla słuchawek i głośników (dwa odrębne układy) oraz system XBass.

Oprócz wyjścia słuchawkowego 1/4 cala jest też wyjście analogowe RCA. Jedno inteligentne gniazdo pełni rolę wejścia lub wyjścia cyfrowego SPDIF (do 192kHz). Jest też wejście analogowe mini-jack i wejście cyfrowe USB typ A (OTG). Wejście USB ma wbudowaną technologię iPurifier.

Wbudowany akumulator można też wykorzystać do ładowania podłączonego smartfona.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego iFi Audio Micro iDSD]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego iFi Audio Micro iDSD - tylna ścianka]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego iFi Audio Micro iDSD - spód]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl