Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUMIN - T1, stacjonarny odtwarzacz plików (24.07.2014)

Na nasz rynek wchodzi stacjonarny odtwarzacz plików Lumin T1 (cena 15.500 złotych). Jest to model spokrewniony z wcześniejszym modelem Lumin A1. Jak podaje producent starano się zachować jak najwięcej układów zastosowanych w A1 i zachować też zbliżoną jakość dźwięku. Największe zmiany dotyczą obudowy oraz technologii produkcji.

Lumin T1 jest znacznie lżejszy od A1. O ile obudowa A1 wykonana jest z jednego bloku aluminium, to T1 ma klasyczną obudowę z aluminiowym frontem ze szczotkowanego aluminium.

Model T1 wykorzystuje przetworniki Wolfson WM8741 (po jednym na kanał), ma w pełni symetryczną topologię analogowych układów wyjściowych i transformatory wyjściowe Lundahl LL7401. Zewnętrzny zasilacz ma dwa transformatory.

T1 ma tryb odtwarzania muzyki bez przerw (gapless). Urządzenie można obsługiwać z poziomu aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Do nowego Lumina możemy podłączyć zewnętrzną pamięć USB lub dysk twardy, a odtwarzanie muzyki z sieci odbywa się przez Ethernet z wykorzystaniem protokołu UPnP. Sygnał analogowy możemy wyprowadzić przez gniazda symetryczne (XLR, 4V RMS) lub niesymetryczne (RCA, 2V RMS). Do dyspozycji mamy także wyjścia cyfrowe BNC i HDMI. Na wyjścia cyfrowe można wyprowadzić 1-bitowy sygnał DSD lub sygnał PCM o rozdzielczości z zakresu 44.1-192 kHz, 16-24 bity.

T1 obsługuje pliki DSD (DSF, DIFF, DoP), bezstratne pliki PCM (FLAC, Apple Lossless, WAV, AIFF) i pliki skompresowane (MP3, AAC w kontenerze M4A). Obsługiwane są sygnały stereo PCM o częstotliwościach próbkowania 44.1kHz - 384kHz i rozdzielczościach 16-32 bity oraz stereofoniczne DSD 2.8MHz.

Sam odtwarzacz ma masę 3kg i wymiary (SWG) 326 x 60 x 295 mm. Natomiast zewnętrzny zasilacz ma masę 2kg i wymiary (SWG) 100 x 55 295 mm.

[zdjęcie odtwarzacza Lumin T1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl