Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplitunery sieciowe SR6009, SR7009 (24.07.2014)

Marantz przedstawił dwa nowe amplitunery AV, które będą dostępne od października 2014. Model SR6009 to sieciowy amplituner 7.2-kanałowy, a model SR7009 to sieciowy amplituner 9.2-kanałowy z obsługą Dolby Atmos.

Tańszy SR6009 to amplituner AV z obsługą sieci, wbudowanym Wi-Fi i Bluetooth, a także z obsługą AirPlay. Jego 7-kanałowy wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej ma moc 185W na kanał. Zastosowano topologię prądowego sprzężenia zwrotnego i nowe układy Marantz HDAM.

SR6009 ma wbudowany cyfrowy odtwarzacz mediów, który może dekodować pliki muzyczne zapisane w komputerze PC lub nośniku zewnętrznym podłączonym do sieci. Obsługiwane są liczne formaty, w tym MP3, WMA, FLAC HD, ALAC, WAV192/24, AAC, DSD i AIFF. Pliki FLAC mogą mieć rozdzielczość do 192/24. Obsługiwany jest tryb odtwarzania bez przerw (gapless). Możliwy jest dostęp do internetowych stacji radiowych i serwisów strumieniowych. Amplituner posiada dekodery dla standardowego audio, jak również Dolby TrueHD i DTSHD Master Audio. Dostępne jest cyfrowe wejście USB jak i wejście gramofonowe MM.

Sekcja wideo wspiera najnowszy standard HDMI (4K 60Hz pass through), 7+1 wejścia HDMI i dwa wyjścia dla głównej strefy i multi zone. Urządzenie zapewnia przetwarzanie w celu skalowania standardowego wideo wysokiej rozdzielczości do rozdzielczości Full HD 1080p, a nawet do pełnego 4k (50/60Hz).

Jak w przypadku wielu tegorocznych modeli, SR6009 posiada inteligentny tryb ECO redukujący znacząco konsumpcję energii kiedy urządzenie jest używane tylko do słuchania muzyki w tle lub działa na niższych poziomach głośności. Tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony i wyłączony.

Kalibracja i optymalizacja są oparte na Audyssey MultEQ XT (Pro ready), a asystent ustawień i graficzny interfejs użytkownika wyświetlany na ekranie pozwala na dokonywanie ustawień oferując komunikację w języku polskim. Dostępna jest też aplikacja sterująca dla urządzeń iOS i Android - Marantz Remote App.

Droższy SR7009 posiada wszystkie funkcjonalności dostępne w SR6009 i do tego kilka ma kilka dodatkowych możliwości. Wzmacniacz ma dziewięć dyskretnych kanałów po 200W. Cztery układy DSP (Digital Sound Processing) pozwalają na obsługę Dolby Atmos oraz Audyssey DSX, DTS Neo:X 11.1. SR7009 może obsłużyć zestawy 7, 9 lub 11 kanałów Dolby Atmos w konfiguracjach 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, a z dodatkowym wzmacniaczem mocy także 7.1.4 lub 9.1.2. SR7009 posiada aż 3 wyjścia HDMI i 13.2-kanałowy przedwzmacniacz. Do korekcji warunków akustycznych zastosowano Audyssey MultEQ XT32 / LFC (Pro ready).

[zdjęcie amplitunera Marantz SR6009]
[zdjęcie amplitunera Marantz SR7009 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl