Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - nowe kolumny podłogowe Tulip (16.07.2014)

Na nasz rynek wchodzą kolumny Davone Tulip (cena 10.900 zł). Są to nieduże 2.5-drożne kolumny podłogowe w obudowie typu bass-reflex.

Kolumny są produkowane w Danii i podobnie jak wcześniejsze modele Davone też charakteryzują się nietuzinkowym wzornictwem. Obudowy wykonano z giętej 6-warstwowej sklejki posadowionej na specjalnie zaprojektowanym stojaku. Ścianka przednia ma 24 mm grubości. Tulip ma zintegrowane maskownice, kórych nie trzeba zdejmować do odsłuchu, podobnie jak w przypadku Rivy.

Dwa głośniki basowe mają rozmiar 6 cali. Całkowita powierzchnia promieniowania membran jest większa niż z 7 calowego głośnika zastosowanego w modelu Riva. Membrany są wykonane z naturalnych włókien. Głośnik wysokotonowy ma rozmiar 1 cala.

Impedancja nominalna to 4Ω a efektywność wynosi 90dB. Tulip ma wymiary 85 x 18 x 26 (WSG) i masę 11kg sztuka. Pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 45Hz - 30kHz. Producent zaleca użytkowanie w pomieszczeniach o powierzchni od 10 do nawet 40 metrów.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Davone Tulip]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl