Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONNETEER - w dystrybucji Galerii Audio (16.07.2014)

Od czerwca 2014 nowym dystrybutorem sprzętu marki Sonneteer jest Galeria Audio. Brytyjska firma Sonneteer powstała w 1994 roku. Założyli ją Haider Bahrani i Remo Casadei. Nazwa firmy ma korzenie w prywatnych zainteresowaniach literackich Haidera Bahrani i nawiązuje do poezji i poetów. Nazwiska poetów były z reguły wykorzystywane do nazywania poszczególnych modeli Sonneteer.

Obecnie trzon oferty Sonneteer tworzą dwa wzmacniacze zintegrowane Alabaster i Orton. W obu przypadkach mamy do czynienia z wersjami mk. IV. Jest jeszcze dostępny Sedley, czyli przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC z USB DAC w cenie 3.500 złotych.

Alabaster (cena 7.500 złotych) ma moc 55W/8Ω (100W/4Ω), 5 wejść o impedancji 10kΩ i jedno wyjście liniowe o stałym poziomie. Obudowa o niskim poziomie rezonansów wykonana jest ze stali i aluminium. Zasilacz ma 300VA.

Orton (cena 12.500 złotych) to wzmacniacz o konstrukcji dual-mono, z trzema osobnymi sekcjami zasilania. Moc wynosi 33W/8Ω. Do dyspozycji jest 6 wejść o impedancji 10k&Omega. Czułość wejść można ustawić na 500mV lub 250mV. Na wyposażeniu są dwa wyjścia, jedno o stałym poziomie i jedno o poziomie regulowanym. Obudowa o niskim poziomie rezonansów wykonana jest ze stali i aluminium. Regulator głośności jest zmotoryzowany, a czujniki podczerwieni są zarówno na przedniej jak i na tylnej ściance. Dostępne jest też wyjście wyzwalcza 12V.

[zdjęcie wzmacniacza Sonneteer Orton]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl