Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRADO - słuchawki z nowej serii e wchodzą na rynek (10.07.2014)

Amerykańska firma Grado odświeżyła gamę swoich słuchawk nausznych. Do sprzedaży wchodzi nowa seria oznaczona literą e.

Seria e zachowała klasyczne wzornictwo znane z poprzednich modeli. Tradycyjna dla Grado budowa otwarta też nie uległa zmianie, ponieważ jest to rozwiązanie preferowane w stosunku do słuchawek zamkniętych. Impedancja wszystkich modeli serii e wynosi 32Ω.

Wszystkie podzespoły, powierzchnie i materiały w serii e zostały zoptymalizowany pod kątem poprawy dynamiki i rozdzielczości. Muszle słuchawek wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu nadmierna energia jest pochłaniana, a impulsy pochodne są redukowane. Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu, z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień i bardziej unormowanym dźwiękiem. Złącza pokryto rodem, dzięki czemu zabezpieczono sie przed korozją na złączach. Udoskonalenia obudowy wpłynęły na zniwelowanie rezonansów oddziałujących na przetwornik. Pole magnetyczne w szczelinie głośników zostało zoptymalizowane pod względem symetrii w całym zakresie pracy cewki. Nawet klej łączący elementy został zoptymalizowany pod kątem większej siły, mniejszej masy i niezawodności.

Jak podaje dystrybutor do końca wakacji nie są planowane zmiany w cenniku Grado Labs, a wszystkie modele z serii e przejęły ceny swoich poprzedników oznaczonych literą i.
- SR60e ... 395 zł
- SR80e ... 495 zł
- SR125e ... 730 zł
- SR225e ... 950 zł
- SR325e ... 1.390 zł
- RS1e ... 3.130 zł
- RS2e ... 2.650 zł
- GS1000e ... 4.400 zł
- PS500e .... 2.850 zł
- PS1000e ... 7.400 zł

Firma Grado Labs została założona w 1953 roku przez Josepha Grado. Obecnie Grado wytwarza ręcznie składane słuchawki, wkładki gramofonowe i wzmacniacze. Jest to firma znajdująca się w rękach rodziny od trzech pokoleń. Nadal działa w swojej oryginalnej lokalizacji w nowojorskim Brooklynie. Firmą zarządza John Grado, a jego syn Jonathan pełni rolę wicedyrektora marketingu.

[zdjęcie słuchawek Grado SR60e]
[zdjęcie słuchawek Grado PS1000e]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl