Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EPOS - seria kolumn K z opcją aktywizacji (1.07.2014)

Mike Creek wprowadził do oferty Eposa nową serię kolumn oznaczoną literą K. Są to pasywne zestawy, które można przekształcić w aktywne kolumny cyfrowe, montując w nich specjalny moduł o nazwie Active-K.

Ceny kolumn wynoszą 1.990 złotych za podstawkowe K1 oraz 4.990 zł za podłogowe K2.

Głośniki kolumn z serii K montowane są do wewnętrznej strony ścianki przedniej, a obudowa jest lakierowana na czarno lub biało. Wewnętrzne ożebrowanie minimalizuje podbarwienia wprowadzane przez obudowę. Na froncie kolumn znajduje się niespotykany dotychczas u Eposa port bass-refleksu w kształcie szczeliny. W zestawie dołączane są magnetycznie montowane maskownice.

Głośnik wysokotonowy to tekstylna kopułka o średnicy 25 mm, umieszczona w krótkiej tubie. Odporna na wysokie temperatury cewka chłodzona jest ferrofluidem, a głośnik wyposażony jest w magnes neodymowy. Dzięki tym cechom przetwornik może grać głośno przez dłuższy czas bez degradacji jakości dźwięku. Głośniki niskośredniotonowe mają membrany z polipropylenu, z nakładką przeciwpyłową w kształcie pocisku. Tworzy to sztywną, ale sprężystą, dobrze wytłumioną strukturę, która zachowuje swój kształt nawet przy dużych obciążeniach. Dzięki budowie systemu magnetycznego głośnika całe pole magnetyczne koncentruje się wokół cewki, co minimalizuje zniekształcenia i podnosi efektywność.

Seria K wyposażona jest w minimalistyczną zwrotnicę pasywną, zgodnie z tradycją firmy Epos. Dla głośnika wysokotonowego zastosowano filtr pierwszego rzędu, a dla głośników niskośredniotonowych zastosowano filtry drugiego rzędu. Dzięki temu zestawy są łatwym obciążeniem dla wzmacniaczy.

Pod koniec 2014 roku dostępny będzie moduł Active-K do aktywizacji zestawów. Panel tylny i zwrotnicę pasywną łatwo się demontuje, a w to miejsce montuje się moduł Active-K. W przyszłości dostępna będzie też wersja kolumn z Active-K montowanym fabrycznie. Moduł składa się ze wzmacniacza mocy Creeka oraz wysokiej jakości konwertera CA wyposażonego w kilka wejść, w tym asynchroniczne USB i odbiornik Bluetooth. Active-K posiadać będzie również wejście analogowe. Active-K zastępuje stratną zwrotnicę pasywną wersją aktywną, która poprawia integrację przetworników i poszerza zakres dynamiki, dzięki wprowadzeniu korekcji częstotliwościowej poniżej częstotliwości rezonansowej bass refleksu. Wyboru źródeł i regulacji głośności dokonuje się za pomocą pilota. Pomimo braku wyświetlacza obsługa Active-K ma być bardzo łatwa ze względu na intuicyjność.

[zdjęcie zestawow głośnikowych Epos K1]
[zdjęcie zestawow głośnikowych Epos K2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl