Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - nowe amplitunery i przedwzmacniacz do KD (1.07.2014)

Marantz zapowiedział wprowadzenie trzech nowych urządzeń do kina domowego. Najpierw w sierpniu do sprzedaży ma wejść amplituner SR5009 (cena 3.995 zł). Będzie on dostępny w kolorze czarnym i srebrno-złotym. Potem pojawią się pierwsze modele Marantza z obsługą Dolby Atmos. We wrześniu amplituner SR7009 (cena 7.295 zł), a w październiku przedwzmacniacz audio-wideo AV7702 (cena 8.495 zł).

SR5009 to sieciowy amplituner kina domowego z wbudowanym Wi-Fi, technologią Bluetooth, obsługą AirPlay, portem USB oraz tunerem AM/FM. Wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej ma siedem kanałów, każdy po 180W. Zastosowano prądowe sprzężenie zwrotne oraz przygotowane przez inżynierów Marantz nowe układy HDAM.

Amplituner oferuje szerokie możliwości strumieniowania dzięki wbudowanemu cyfrowemu odtwarzaczowi, który może przetwarzać pliki muzyczne znajdujące się w komputerze lub w pamięci zewnętrznej, mogą być one także strumieniowane za pomocą sieci. SR5009 odtwarza MP3, WMA, FLAC 192/24, ALAC, WAV192/24 i AAC, DSD, ALAC i AIFF i obsługuje odtwarzanie Gapless. Obsługiwane są Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio.

SR5009 posiada osiem wejść HDMI, z których jedno znajduje się na panelu przednim. Jest także wyposażony w dwa wyjścia HDMI. Jest gotowy do odtwarzania zawartości w 3D oraz w rozdzielczość 4k50/60Hz UHD. Amplituner zawiera technologię wysokiej jakości przetwarzania, która umożliwia skalowanie standardowej jakości wideo o wysokiej rozdzielczości do jakości Full HD 1080p, czy nawet do 4k 24/25/30 Hz. Do dyspozycji jest też 7.2-kanałowe wyjście z przedwzmacniacza.

Podobnie, jak w przypadku wielu tegorocznych modeli, SR5009 zawiera najnowszy tryb Eco Marantz, który ogranicza zużycie energii bez utarty jakości dźwięku, gdy amplituner jest wykorzystywany do słuchania muzyki z niższym poziomem głośności. Jeżeli wymagana jest większa moc SR5009 automatycznie przestawia się na tryb pełnej mocy. Tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony oraz wyłączony.

Można skonfigurować SR5009 tak, aby stworzyć system multi-room (surround 5.1 w głównym pokoju, stereo w innym pokoju). Do dyspozycji jest szereg dodatkowych funkcji. SR5009 ma asystenta ustawień, menu w języku polskim, automatyczne kalibrowanie do akustyki pomieszczenia z technologią Audyssey MultiEQ XT, cztery przyciski Smart Select na pilocie zdalnego sterowania, funkcję sterowania Multi-Room, tryb video-off. Amplituner posiada także aplikację Marantz Remote App dla smartfonów i tabletów.

Zapowiadany na wrzesień amplituner SR7009 będzie miał wystarczająca moc obliczeniową, by użyć skalibrowane przez Audyssey MultEQ XT32, 9-kanałowe zestawienie Dolby Atmos przy konfiguracji głośników 5.1.4 lub 7.1.2, używające głośników sufitowych lub przystosowanych do Dolby Atmos. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośniki przystosowane do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.

Przedwzmacniacz AV7702 będzie miał zdolność przetwarzania wspierającą pełne zestawienie 11-kanałowe Dolby Atmos, korzystając z konfiguracji Dolby Atmos 7.1.4. Konfiguracja 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.

[zdjęcie amplitunera Marantz SR5009]
[zdjęcie amplitunera Marantz SR5009 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl