Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - nowe wersje odtwarzaczy AK100 i AK120 (26.06.2014)

Prezentowane w maju w Monachium odtwarzacze Astell&Kern AK100 II oraz AK120 II trafią w lipcu do sprzedaży w Europie. Ceny ustalono na poziomie 3.500 złotych za AK100 II oraz 6.500 złotych za AK120 II.

Poprzednie modele Astell&Kern AK100 i AK120 sporo zmieniły na rynku przenośnych odtwarzaczy audio, wpłynęły na rozwój sektora drogich urządzeń o znacznych ambicjach brzmieniowych. AK100 II i AK120 II przynoszą znacznie więcej niż tylko kosmetyczne poprawki, są to w dużej mierze nowe konstrukcje. Odtwarzacze te wykorzystują technologie z modelu AK240, ale na bardziej przystępnym poziomie cenowym.

Nowe modele wyposażone są w funkcję streamingu audio, zatem można bezprzewodowo wysyłać pliki MQS poprzez transmisję Wi-Fi. Kolejną nowinką jest symetryczne wyjście audio. Analogicznie do topowego modelu AK240, w nowych AK100 i AK120 znajdziemy również 4-stykowe złącza zbalansowane. Nowością jest również 10-pasmowy korektor z precyzyjnym skokiem o 0,5dB.

Zmieniono też wygląd i poprawiono komfort użytkowania. Nowe odtwarzacze zostały wyposażone w 3,3-calowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i nowy interfejs, taki sam jaki znajdziemy w topowym AK240.

AK100 i AK120 drugiej generacji mają też poprawić jakość dźwięku od strony sprzętu. Producent odszedł od popularnych kodeków Wolfsona WM8740 na rzecz znanego z modelu AK240 układu Cirrus Logic CS4398. W przypadku AK100 II działa on w trybie stereo, w przypadku AK120 II - tak jak w poprzedniej generacji - wykorzystana została technologia dual DAC. Przetworniki radzą sobie z obsługą gęstych formatów w tym MQS oraz DSD. Według komunikatu prasowego w przeciwieństwie do modelu AK240, który został stuningowany bardziej pod kątem muzyki klasycznej, tuning nowych modeli to bardziej jazz/pop.

AK100 II i AK120 II zostały wyposażone w 64GB i 128GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozszerzenia jej o następne 128GB w formie karty Micro SD. Standardowo już dla produktów Astell & Kern, AK100 II i AK120 II mogą być wykorzystane w zasadzie na każdy możliwy sposób zarówno jako źródło dźwięku do słuchawek, jak również jako źródło dźwięku do domowego stereo, również w wersji bezprzewodowej oraz USB DAC do komputera.

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern AK100 II]
[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern AK120 II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl