Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - odtwarzacz CD5005 i wzmacniacz PM5005 (25.06.2014)

W lipcu 2014 do sprzedaży mają wejść dwa urządzenia audio firmy Marantz. Wzmacniacz zintegrowany PM5005 (cena 1.495 złotych) oraz odtwarzacz CD5005 (cena 1.295 złotych) będą dostępne w kolorze czarnym i srebrno-złotym.

Zintegrowany wzmacniacz PM5005 (moc 55W na kanła przy 4Ω) wykorzystuje technologię prądowego sprzężenia zwrotnego - zazwyczaj jest ona zarezerwowana dla droższych modeli. Zastosowano też autorski obwód Marantza HDAM-SA3. Wzmacniacz bazuje na układach dyskretnych oraz ma specjalnie dobierane komponenty. Nowe wzronictwo pokręteł ma nadać bardziej stylowy wygląd w porównaniu z PM5004, czyli poprzednikiem. PM5005 jest wyposażony w nowy, systemowy pilot zdalnego sterowania do obsługi wzmacniacza, odtwarzacza CD oraz odtwarzacza sieciowego. Tryby stand-by i auto stand-by pozwalają oszczędzać energię. PM5005 ma metalową obudowę i przedni panel, co zapewnia solidną i stabilną konstrukcję. Gniazda wejściowe i wyjściowe są pozłacane. Na wyposażeniu jest wejście gramofonowe MM, funkcja Source Direct i wysokiej jakości złącza głośnikowe (A/B przełączalne).

Odtwarzacz CD5005 posiada wszystkie funkcje swojego poprzednika, CD5004, w tym obwód HDAM-SA2 zaprojektowany przez Marantza. Zastosownao jednak nowocześniejszy konwerter CA CS4398 i nowy trwały mechanizm CD - obydwa zapożyczone z CD6005. Przetwornik CS4398 ma rozdzielczość 192kHz/24bity i współpracuje z precyzyjnym zegarem. CD5005 odtwarza płyty CD, CD-R oraz CD-RW, jak także pliki MP3, WAV i WMA. Posiada robione na zamówienie, specjalnie dobierane komponenty. Tryb Audio EX(clusive) poprawia jakość odtwarzanego dźwięku poprzez wyłączanie funkcji takich, jak wyjście cyfrowe lub regulacji barwy dźwięku, gdy nie są używane. Nowymi elementami w tym roku są także: udoskonalony pilot zdalnego sterowania, a także tryby ograniczania zużycia energii stand-by oraz auto stand-by. Wyjścia analogowe są pozłacane. Wyjścia cyfrowe dostęne są w postaci optycznej i koaksjalnej. Wzmacniacz słuchawkowy ma konstrukcję dyskretną.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM5005]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz CD5005]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl