Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO AUDIO BONO - dwie platformy antywibracyjne do zaawansowanych systemów audio (17.06.2014)

W ofercie Pro Audio Bono pojawiły się dwie nowe platformy antywibracyjne. W sensie konstrukcyjnym obydwie platformy są tzw. podpartmi półkami (PAB support shelf). Stoją one na stopkach łożyskowych, w których łożysko toczne zamontowano w akrylowej obudowie.

Platforma PAB acrylic support shelf niemal w całości składa się z akrylu (jedynie łożyska toczne w jej stopkach są stalowe). Druga platforma PAB plywood support shelf jest zbudowana z lignofolu, czyli specjalistycznej odmiany sklejki drzewnej sprasowanej pod ciśnieniem 300 barów/cm2. Lignofol ma znakomite właściwości antywibracyjne, jest między innymi wykorzystywany do budowy niesmarowalnych łożysk ślizgowych śrub okrętowych, budowy podłóg w samochodach wyścigowych, w modelarstwie, do konstrukcjach maszyn (niektóre modele CNC) itd. Pro Audio Bono jest pionierem w zakresie zastosowania lignofolu do budowy akcesoriów antywibracyjnych.

Obydwie platformy są oferowane w zbliżonej cenie około 4.500 zł sztuka. Wymiary platform to 55 x 50 cm. Mniejsze konstrukcje będą prawdopodobnie tańsze, ich cena nie przekroczy 4.000 zł. Jak podaje producent wysokie ceny platform wynikają głównie z pracochłonnej obróbki materiałów, czyli żmudnego polerowania akrylu i długotrwałego frezowania twardego lignofolu.

[zdjęcie platformy antywibracyjnej Pro Audio Bono PAB acrylic support shelf - zbliżenie]
[zdjęcie platformy antywibracyjnej Pro Audio Bono PAB plywood support shelf]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl