Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - AVR-X3100W, amplituner KD z funkcjami sieciowymi (16.06.2014)

Denon przedstawia kolejny z nowej linii amplitunerów serii X. Po modelach AVR-X2100W i AVR-X1100W pojawia się bardziej zaawansowany AVR-X3100W. Urządzenie będzie dostępne w czarnym kolorze począwszy od lipca, w cenie 4.295 złotych.

AVR-X3100W to amplituner 7.2 -kanałowy. Wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej ma moc 180W na kanał.

Denon wyposażył swój nowy amplituner w moduł Wi-Fi dla łatwego podłączenia do domowej sieci oraz Bluetooth do podłączenia urządzeń przenośnych za pomocą jednego przycisku. Można wysyłać strumieniowo muzykę z urządzeń Apple poprzez AirPlay lub sięgać do zasobów zapisanych w urządzeniach kompatybilnych z DLNA, takich jak dyski NAS. Z pomocą dodatkowej aplikacji na Androida lub iOS można korzystać ze Spotify poprzez najnowszą usługę Spotify Connect (tam, gdzie jest dostępna, wymagana subskrypcja). Przedni port USB może być użyty do podłączenia zarówno nośników pamięci USB lub urządzenia Apple celem odtwarzania muzyki i ładowania jednocześnie. Do kontroli nad tymi funkcjami dostępna jest aplikacja Denon Remote App, stworzona dla systemu iOS i Android, ale także dostępny jest asystent ustawień (Setup Assistant) i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika oraz pełne menu w języku polskim.

Nowy model AVR posiada 8 wejść HDMI i 2 wyjścia HDMI. Dwa wyjścia HDMI wspierają różne źródła, przykladowo można oglądać film w salonie, podczas gdy w innym pokoju z innego źródła odtwarzany będzie inny program wraz z dźwiękiem stereo. Na wyposażeniu jest wyjście przedwzmacniacza (pre-out) a także port RS232. Zaawansowana wielostrefowość i opcje instalacyjne pozwalają na stworzenie domowego centrum obsługi mediów AV.

Szerokie jest wsparcie dla różnych formatów streamingu, obsługiwane sa między innymi DSD i AIFF. Sekcja audio wyposażona jest w dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, ale także DTS Neo:X, Audyssey DSX, Dolby Pro Logic IIz. Zastosoano też pakiet technologii Audyssey optymalizujących jakość dźwięku. Audyssey Dynamic Volume oferuje dopasowanie poziomu głośności w czasie rzeczywistym, a Audyssey Dynamic EQ poprawia efekty przestrzenne (surround) przy niższych poziomach głośności. Audyssey MultEQ XT automatycznie kalibruje głośniki (także subwoofer) dostosowując ustawienia do pomieszczenia i charakterystyki samych głośników. AVR-X3100W udostępnia również kalibrację Audyssey Pro.

Procesor wideo w AVR-X3100W pozwala na odtwarzanie w rozdzielczości 4K Ultra HD 50/60 Hz, a także udostępnia 4:4:4 Pure Color 4K sub-sampling pass through - obie funkcje zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI. Jest też możliwość konwertowania i transkodowania rozdzielczości standardowej i zwykłego HD do rozdzielczości 4K Ultra HD 50/60 Hz. AVR-X3100W posiada certyfikacje Imaging Science Foundation (ISF) dotyczącą jakości obrazu i jest wyposażony w pełem zestaw sterowania związany z zaawansowaną kalibracją obrazu ISFccc.

Tak jak wszystkie nowe amplitunery serii X i ten model ma tryb Denon Eco mode. Umożliwia on redukcję ogólnej ilości zużywanej energii, a efekt jego działania jest pokazywany na ekranie w postaci wskazań Eco Meter. Tryb Auto Eco automatycznie przełącza tryby pomiędzy normalnym i Eco, w zależności od wybranego poziomu głośności.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X3100W]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X3100W - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl