Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - NR1605, amplituner sieciowy z Wi-Fi oraz Bluetooth (12.06.2014)

Marantz zaprezentował nowy, niskoprofilowy amplituner z wbudowanym Wi-Fi oraz Bluetooth, model NR1605. Będzie on dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym od lipca 2014 r. Cena to 2.995 zł.

NR1605 to amplituner z 7-kanałowym, dyskretnym wzmacniaczem. Moc wynosi 90W na kanał. Tuner obsługuje transmisje FM/AM. Oprócz tradycyjnych cyfrowych i analogowych wejść/wyjść audio/video (między innymi 8 wejść HDMI) NR1605 ma też port USB, port Ethernet, obsługę Bluetooth i Wi-Fi.

Wbudowana technologia AirPlay pozwala użytkownikom na odtwarzanie bezprzewodowo bibliotek muzycznych z iPhone'a, iPoda Touch oraz iPada. Dzięki funkcjonalności Bluetooth możłiwa jest komunikacja z urządzeniami z systemem Android, iUrządzeniami oraz laptopami. Dzięki standardowi DLNA można również przesyłać muzykę strumieniowo z lokalnego urządzenia pamięci masowej (NAS), słuchać internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych takich jak Spotify Connect.

Melomani mogą korzystać z najnowszych formatów audio, takich jak Apple Lossless, FLAC HD 192/24 lub formatu DSD. Dostępna jest też funkcja odtwarzania bez przerw (Gapless). Obsługiwane są pliki MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF.

Dekodowany jest dźwięk w formatach Dolby TrueHD oraz DTS HD Master Audio. System kalibracji Audyssey MultiEQ pozwala dopasować się do warunków pomieszczenia odsłuchowego.

Amplituner posiada polskie menu ekranowe. Graficzny Interfejs Użytkownika (GUI), Asystent Konfiguracji oraz asystent kalibracji Audyssey MultiEQ, pomagają w konfiguracji nawet bez korzystania z instrukcji obsługi.

Można sterować amplitunerem NR1605 za pomocą urządzeń z systemem Android lub iOS dzięki aplikacji Marantz Remote App, która jest dedykowana zarówno dla smartfonów, jak i tabletów.

W zakresie obsługi sygnaow wideo NR1605 pozwala na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4k Ultra HD. Wraz z 4k oraz 3D pass-through NR1605 wspiera również skalowanie obrazu do 1080p i 4k.

Ponadto, dzięki obsłudze wielu stref, przy użyciu dodatkowej pary głośników możesz odtwarzać muzykę w innych pomieszczeniach.

Tak jak w przypadku wielu tegorocznych modeli, Marantz NR1605 posiada najnowszy, inteligentny tryb ECO, który zmniejsza zużycie energii, kiedy odbiornik używany jest do słuchania muzyki w tle lub na niskich poziomach głośności. W momencie kiedy wymagana jest większa moc podczas oglądania filmu lub słuchania głośniej muzyki, NR1605 automatycznie przełącza się w tryb pełnej mocy. Tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony oraz wyłączony, tak więc użytkownik sam decyduje jakiego trybu używa.

[zdjęcie amplitunera Marantz NR1605]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1605 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl