Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SOULUTION - wiosenne nowości w ofercie szwajcarskiej firmy (6.06.2014)

Szwajcarska firma Soulution rzadko zmienia swą gamę produktów. Tym bardziej zwraca uwagę duża ilość nowości, które wkrótce pojawią się w ofercie warszawskiego SoundClubu.

W źródłach cyfrowych stosowany będzie nowy moduł upsamplingu oparty o 32-bitowy procesor SHARC, który umożliwia integrację filtra apodyzującego i zastosowanie najnowszego rozwiązania opracowanego przez Soulution: technologii Zero-Phase. Eliminuje ona z sygnału analogowego potencjalne błędy związane z przesunięciami czasowymi/fazowymi. Każdy przetwornik cyfrowo-analogowy musi być wyposażony w filtr dolnoprzepustowy. Dzięki technologii Zero-Phase błędy fazowe sygnału analogowego są niższe niż 1° w zakresie 20Hz-100kHz.

Technologia Zero-Phase została wprowadzona do nowych odtwarzaczy SACD, modeli 541 i 746 (ceny w Polsce wyniosą odpowiednio 110.000 zł i 250.000 zł). Wcześniejsze modele - 540 i 745 - mogą zostać łatwo unowocześnione i wyposażone w technologię Zero-Phase poprzez wymianę płytki DSP.

Zupełną nowością jest Soulution 560 - przetwornik cyfrowo-analogowy połączony z przedwzmacniaczem zamknięty w klasycznej obudowie linii 5. Sygnał analogowy opuszcza przetwornik przez wyjścia symetryczne i niesymetryczne. Zaś cyfrowe wejścia (AES/EBU, SPDIF, USB, LAN i optyczne) mogą przyjmować sygnał we wszystkich obecnych obecnie na rynku formatach: PCM (do 24bitów/192kHz), DXD (24bity/352,8kHz), DSD (1bit/2,82MHz) i Double DSD (1bit/5,62MHz). Asynchroniczne wejście USB jest oparte o osobny procesor DSP wyposażony w osobne zasilanie i synchronizowany przez wyjątkowo precyzyjny zegar. Wejście LAN (zgodne z UPNP/DLNA) jest również połączone z dedykowanym procesorem DSP i obsługuje wszystkie powyższe formaty. Cena Soulution 560 w Polsce wyniesie 90.000 złotych.

Kolejną nowością w ofercie Soulution jest przedwzmacniacz 725. Od poprzedników - modeli 720 i 721 - różni go przede wszystkim zastosowanie nowego, analogowego układu zasilania. Jest on bardzo szybki i zapewnia wyjątkowo precyzyjną stabilizację napięcia. Zaś bateria kondensatorów o pojemności ponad 400.000 uF zapewnia rezerwy energii pozwalające na wierne odtworzenie najbardziej nawet skomplikowanych nagrań. Przedwzmacniacz 725 wyposażony jest w dwa wejścia symetryczne i trzy niesymetryczne. Cena Soulution 725 w Polsce wyniesie 140.000 złotych. W opcji dostępny jest przedwzmacniacz gramofonowy (dopłata 15.000 złotych).

Na rynku debiutują też wzmacniacze mocy, monobloki 701 i stereofoniczny wzmacniacz 711. Choć modele 700 i 710 były bardzo wysoko oceniane, to jednak według Soulution nowe wzmacniacze oferują brzmienie na zupełnie innym poziomie. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie nowych zasilaczy impulsowych, opracowanych pod kątem high-endowego sprzętu audiofilskiego. W każdym monobloku 701 i w końcówce 711 zastosowano cztery impulsowe zasilacze mocy 600VA połączone z kondensatorami o łącznej pojemność przekraczającej 1.000.000uF. W efekcie moc wyjściowa końcówek 701 wzrosła do 1.200W [4Ω] a 711 do 2x600W [2Ω]. Szczytowy prąd obu konstrukcji sięga 120A. Pozwala to wysterować najbardziej wymagające kolumny o niskiej efektywności.

Z zewnątrz nowe modele nie różnią się od swoich poprzedników.

[zdjęcie odtwarzacza Soulution 745]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl