Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ALBEDO - włoskie kolumny w polskiej dystrybucji (23.05.2014)

Moje Audio wprowadza na nasz rynek zestawy głośnikowe włoskiej firmy Albedo. Polska premiera Albedo odbędzie się w salonie Fusic we Wrocławiu w dniach 13-14 czerwca. W ofercie Albedo znajdują się obecnie trzy modele. Będą one dostępne w wykończeniu naturalnym fornirem hebanowym w dwóch kolorach - Makassar Ebony i Jamaica Ebony.

Kolumny Albedo mają kilka charakterystycznych cech związanych z firmowymi badaniami i preferencjami technicznymi. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych konstruktorzy zbadali linię transmisyjną i opracowali dokładny model matematyczny opisujący zjawiska zachodzące w obudowach tego typu. To doprowadziło do stworzenia własnego oprogramowania do modelowania kolumn. Te badania doprowadziły do konstrukcji linii transmisyjnych współpracujących z rezonatorami Helmholtza, które służą do wyrównywania emisji z kanału wentylacyjnego. Rozwiązanie to nazwano systemem Helmholine. Inna charakterystyczna cecha kolumn Albedo to zastosowanie głośników z ceramcznymi membranami. Poza tym producent pieczołowicie dba o spójność czasową sygnału zaropwno poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów jak też poprzez dobór geometrycznego położenia głośników.

Jako pierwsze do Polski mają trafić najmniejsze kolumny HL 2.2 (cena 24.500 zł). Są to dwudrożne zestawy podłogowe, z liniową fazą. Zastosowano linię transmisyjną z dodatkowymi rezonatorami filtrującymi (firmowy Helmholine System). Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 5 cali oraz 1-calowy głośnik wysokotonowy mają ceramiczne membrany. Zwrotnica daje filtry o akustycznych zboczach pierwszego rzędu. Nominalna impedancja wynosi 8&Omega, a efektywność to 86 dB (2.83V/1m). Kolumna ma wymiary 26 x 19 x 101 cm i masę 19 kg.

Kolejny model Aptica (cena 33.000 zł) to też dwudrożne zestawy podłogowe, z liniową fazą. Obudowa to także firmowy Helmholine System. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 6 cali oraz 1-calowy glośnik wysokotonowy mają cermiaczne membrany. Zwrtotnica daje filtry o akustycznych zboczach pierwszego rzędu. Nominalna impedancja wynosi 8&Omega, a efektywność to 85 dB (2.83V/1m). Kolumna ma wymiary 26 x 19 x 101 cm i masę 19 kg.

Największe kolumny Axcentia (cena 105.000 zł) to trójdrożne zestawy podłogowe z dwoma 6,5-calowymi ceramicznymi głośnikami niskotonowymi, 5-calowym ceramicznym głośnikiem średniotonowym i 1,2-calowym ceramicznym głośnikiem wysokotonowym. Głośniki basowe wykorzystują linię transmisyjną Helmholine. Znowu mamy tu zwrotnicę z filtrami pierwszego rzędu i liniową fazę. Nominalna impedancja wynosi 8&Omega, a efektywność to 88 dB (2.83V/1m). Kolumna ma wymiary 25 x 62 x 115 cm i masę 65 kg.

[zdjęcie zestawów Albedo HL 2.2]
[zdjęcie zestawów Albedo Aptica]
[zdjęcie zestawów Albedo Axcentia]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl