Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MIZIK - oryginalne urządzenia hiszpańskiego projektanta (22.05.2014)

Na rynek wchodzi rodzina oryginalnych urządzeń MiZiK. Wyróżniają się one nietypowym wzornictwem, a także zastosowanymi koncepcjami technicznymi i użytkowymi. Projektantem jest hiszpański inżynier Javier Guadalajara, który wcześniej wprowadził na rynek bardzo drogie urządzenia pod marką Wadax.

Gama produktów MiZiK składa się z trzech modeli, które można potraktować jako elementy systemu modułowego. Każdy z nich kosztuje na rynkach europejskich 1.995 Euro. Wszystkie urządzenia mają zunifikowany wygląd, mogą być ustawiane poziomo lub pionowo. Wymiary modułu w ustawieniu poziomym (SWG) to 29 x 8,1 x 22,3 cm. Każdy moduł ma nieduży ekran dotykowy. Zależnie od poszukiwanego zakresu funkcjonalności można użytkować pojedyncze urządzenia MiZiK lub stworzyć z nich zestaw. Firmowe połączenia MiZiK Link działają na bazie HDMI.

dPlay to połączenie przedwzmacniacza i konwertera CA. Do dyspozycji są dwa standardowe wejścia cyfrowe: SPDIF (RCA, obsługa sygnałów do 192kHz/24 bity) oraz asynchroniczne USB (obsługa PCM do 192kHz/24bity, DSD, DSD2X, kompatybilne z MacOS i Windows). Oprócz tego jest też firmowe wejście cyfrowe MiZiK Link. Analogowe wyjście dostępne jest w postaci niesymetrycznej RCA oraz symetrycznej XLR.

Model dVin to przede wszystkim przedwzmacniacz gramofonowy, ale ma on też wbudowny przetwornik analogowo-cyfrowy 24bity/96kHz. Do dyspozycji jest wejście RCA dla gramofonów (zrówno MM jak i MC) oraz wejście RCA dla źródeł o poziomie liniowym. Dla sygnałów z gramofonu można wybrać krzywe korekcyjne RIAA, Columbia lub Decca. dVin ma wyjście analogowe RCA, wyjście USB typ B, a także cyfrowe wyjście MiZiK Link do połączeń z innymi komponentami MiZiK.

Jak wskazuje nazwa dStream to odtwarzacz strumieniowy, ale urządzenie ma też dodatkowe możliwości. To właśnie dStream zawiera firmowe układy MusIC służące do optymalizacji jakości dźwięku. Układy te działają na sygnale cyfrowym i wykorzystują zaawansowane metody matematyczne do eliminacji pasożytniczych błędów powstających czy to w układach analogowych czy cyfrowych. Dopiero zastosowanie dStream w systemie wraz z dVin i/lub dPlay daje pełnię możliwości systemu MiZiK. dStream ma wejście RJ45 Ethernet, wewnętrzny punkt dostępowy WiFi (pozwala to na sterowanie systemem przy pomocy apliakcji MiZiK na iPad'a). Można też zainstalować 2,5-calowy dysk SSD. Na inaugurację dStream obsługuje DSD, DSD2x oraz PCM do 192kHz/24bitów. Planowane są aktualizacje oprogramowania, które pozwolą na obsługę DXD 352.4KHz oraz PCM do 384kHz/32 bity. Do dyspozycji jest cyfrowe wyjście SPDIF RCA (do 192kHz/24 bitów). Gniazdo MiZiK Link (wejście i wyjście) pozwala połączyć się z pozostałymi elementami systemu MiZiK. Do sterowania można wykorzystać dowolną plikację kompatybilną z DLNA/uPnP lub też aplikację MiZiK.

[zdjęcie urządzeń MiZiK]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl