Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO RESEARCH - CD6, odtwarzacz CD z czterema wejściami cyfrowymi (23.04.2014)

Kilka tygodni temu na nasz rynek wszedł wyposażony w wejścia cyfrowe odtwarzacz CD Audio Research CD6 (cena 41.600 zł). W modelu tym nie ma lamp stosowanych w większości urządzeń Audio Research - CD6 bazuje na układach tranzystorowych. Nowy odtwarzacz jest w gamie Audio Research następcą CD5.

Dzięki wejściom cyfrowym CD6 nie tylko odtwarza płyty CD, ale może też spełnić rolę konwertera CA. Na wyposażeniu jest koncentryczne wejście RCA, dwa wejścia optyczne Toslink oraz asynchroniczny port USB 2.0. Wejścia cyfrowe obsługują sygnały o rozdzielczości do 24 bity/192 kHz. Z odtwarzaczem dostarczane są sterowniki dla komputerów Windows i Mac.

Zastosowano znany transport Philips Pro2R. Płyty są ładowane od góry, po odsunięciu pokrywki i są trzymane we właściwym położeniu przy pomocy magnetycznego docisku. Do dyspozycji są cyfrowe wyjścia AES/EBU i BNC, a także wyjścia analogowe XLR i RCA.

Podobnie jak w droższych urządzeniach Audio Research w CD6 pracuje zestaw czterech 24-bitowych przetworników C/A, działających w trybie monofonicznym. Zastosowano dwa oscylatory główne, jeden dla częstotliwości próbkowania 44.1/88.2/176.4, a drugi dla częstotliwości 48/96/192kHz. Dla każdego wejścia można ustawić tryb pracy z upsamplingiem lub bez, co dotyczy też płyt CD i wejścia USB. Oprócz tego w gestii użytkownika jest też wybór charakterystyki filtra cyfrowego (łagodna lub stroma).

Dane techniczne Audio Research CD6:

[zdjęcie odtwarzacza Audio Research CD6]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl