Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - Endeavour, kolumny z kompozytową obudową (18.04.2014)

Flagowa seria Geometry Series firmy Wilson Benesch wzbogaciła się o nowy model Endeavour. Nazwa tych zestawów nawiązuje statku kapitana Cooke'a HMS Endeavour. W 2014 roku firma Wilson Benesch obchodzi swoje 25-lecie, a HMS Endeavour był zwodowany 250 lat temu (rok 1764).

Endeavour szeroko wykorzystuje firmowe technologie znane z wcześniejszych zestawów marki Wilson Benesch. Dotyczy to zarówno głośników jak i obudowy, która w dużej mierze bazuje na włóknach węglowych.

Endeavour to konstrukcja trójdrożna. Wysokie tony odtwarza Semisphere Tweeter, kopułkowy głośnik, którego elementy Wilson Benesch w większości produkuje samodzielnie. Na dolnej ściance obudowy zainstalowano parę głośników Tactic II pracujących w konfiguracji Isobaric w obudowie bass-reflex, z tunelami BR skierowanymi w dół. Głośnik typu Tactic II odtwarza też średnie tony.

Głośniki basowe montowane są na dużym aluminiowym elemencie o skomplikowaneym kształcie. Zasadnicza część obudowy (A.C.T. Monocoque) to kopozytowa skorupa wykonana z wykorzystaniem włókien węglowych. Kompozyty z włókna węglowego są też materiałem zastosowanym do wykonania wyprofilowanej górnej ścianki. Specjalną, nową technologię Carbon Nanotech wykorzystano do wykonania komory głośnika średniotonowego. W opracowaniu tego elementu współpracowała placówka badawcza Advanced Manufacturing Research Centre z Sheffield. Obudowa Carbon Nanotech jest wykonana z włókien węglowych oraz węglowych nanorurek - co daje wyjątkowo sztywną i dobrze tłumioną strukturę.

Brytyjska cena za standardową wersję Endeavour wynosi 25.500 funtów (z VAT-em). Dopłata za niestandardowe wykończenia wynosi 1.000 funtów. Kolumny można zamawiać począwszy od kwietnia 2014, a czas oczekiwania wynosi 12 tygodni.

Endeavour ma wysokość 147,5 cm (razem z pionową kolumną i stopkami), a jedna kolumna waży 100kg. Wymiary właściwej obudowy to 675x245x435 mm (WSG). Większość elementów kolumn Endeavour jest wykończona w kolorze czarnym (Silk Black). Dotyczy to pionowej kolumny, stopek, przedniej ścianki i dolnej ścianki obudowy. Natomiast boczne ścianki są dostępne w różnych wariantach. Standardowe wykończenia bocznych ścianek to Black Carbon i Silk Black. Wykończenia dostępne za dodatkową opłatą to: biały z połyskiem, fornir z połyskiem (Birds Eye Maple, Red Birds Eye Maple, Burr Walnut, Ebonised Walnut, Walnut, Red Tulip, Zebrano) i fornir satynowy (Natural Cherry, Maple, Oak).

[zdjęcie kolumn Wilson Benesch Endeavour]
[schemat konstrukcji kolumn Wilson Benesch Endeavour]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl