Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CREEK - Evolution 50CD, odtwarzacz CD i konwerter CA w jednym (9.04.2014)

Do sprzedaży wszedł Creek Evolution 50CD. Jest on połączeniem odtwarzacza CD oraz konwertera cyfrowo-analogowego z kilkoma wejściami cyfrowymi. Cena urządzenia to 4.600 zł.

Odtwarzacz jest dopasowany wzorniczo do wzmacniacza zintegrowanego Evolution 50A. Obudowa jest niska, a panel przedni wykonany ze szczotkowanego aluminium (w kolorze srebrnym lub czarnym) ma głęboko grawerowane napisy. Podobnie jak we wzmacniaczu z tej serii zastosowano miękkie przyciski. Każdy przycisk podświetlany jest białą diodą LED. Evolution 50CD jest drugim urządzeniem Creeka (po wzmacniaczu Evolution 50A) wyposażonym w wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode). Informacje na nim wyświetlają się w kolorze białym na czarnym tle.

Aby umożliwić odtwarzanie strumieniowe z komputera, Evolution 50CD wyposażony jest w interfejs asynchroniczny USB2. Obwody USB mają budowę modułową, co w przyszłości umożliwi dokonanie ewentualnych udoskonaleń.

Evolution 50 potrafi przyjąć sygnał z sześciu źródeł cyfrowych (włączając w to CD), ma również dwa wyjścia cyfrowe oraz łącze Creek RC bus. Podobnie jak wzmacniacz z tej samej serii, wyposażony jest zarówno w gniazda symetryczne jak i niesymetryczne. Do wyjścia symetrycznego można podłączać długie interkonekty.

Evolution 50CD ma duży transformator z oddzielnymi odczepami dla obwodów cyfrowych i analogowych. Jego niskie pole magnetyczne pozwala obniżyć szumy. W zasilaczu zastosowano niskoimpedancyjne kondensatory oraz układy do stabilizacji napięcia. W najważniejszych miejscach obwodów analogowych i cyfrowych użyto kondensatorów organicznych polimerowych, a w filtrach na wyjściu zastosowano wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe Wima.

Evolution 50CD jest pierwszym cyfrowym produktem Creeka, w którym zastosowano układy scalone Wolfson 24bity/192kHz, pracujące w podwójnym trybie różnicowym. W odtwarzaczu wykorzystano produkowane na zamówienie zegary taktujące o niskim jitterze.

Wszystkimi funkcjami Evolution 50 CD można sterować za pomocą pilota systemowego Evo, który obsługuje również pozostałe elementy systemu - wzmacniacz, tuner Ambit i (w przyszłości) DAC Ruby. Urządzenie można również wyposażyć w opcjonalny przedłużacz podczerwieni, który umożliwia całkowite ukrycie systemu (np. w szafce) i sterowanie nim wyłącznie za pomocą pilota.

[zdjęcie odtwarzacza Creek Evolution 50CD]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl