Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - podłogowe zestawy Pantheon Reference (8.04.2014)

Pantheon Reference to nowe, trójdrożne, pięciogłośnikowe zestawy typu WMTMW duńskiej firmy Gryphon. Będą one zaprezentowane w maju na wystawie High End w Monachium. Pantheon jest produkowany w Danii i zaprojektowany przez Flemminga E. Rasmussena. Cena to 35.000 euro za parę (plus podatek).

Pantheon będzie w ofercie Gryphona najmniejszą kolumną podłogową, obok większych modeli Pendragon i Trident II, a także obok podstawkowych zestawów Mojo. Widoczne jest podobieństwo Pantheona do pozostałych kolumn Gryphona. Istnieje też znaczne pokrewieństwo techniczne.

Podobnie jak u poprzedników, Pantheon wykorzystuje firmową technologię stałej fazy, aby wszystkie głośniki pracowały w fazie dla wszystkich częstotliwości.

Rodzinne podobieństwa dotyczą też głośników. Wysokie tony odtwarza głośnik typu AMT (Air Motion Transformer) z bardzo lekką, zwiniętą w harmonijkę mambraną. Pozostałe głośniki produkuje w Danii firma ScanSpeak zgodnie ze specyfikacją Gryphona. Głośniki mają niską dobroć i minimalną kompresję dynamiczną. Dwa 8-calowe głośniki basowe i dwa 5-calowe głośniki średniotonowe mają powlekane membrany z włókna szklanego.

Filtry czwartego rzędu wykorzystują najwyższej klasy komponenty (Duelund, Jensen, Holm, Mundorf), a ich układ przestrzenny jest zaprojektowany by wyeliminować interkakcje elektromagnetyczne. Montaż elementów jest wykonany przy pomocy platformy odsprzęgającej co zapobiega negatywnemu wpływowi wibracji. W zwrotnicy zastosowano 28-woltową baterię aby wstępnie spolaryzować kondensatory elektrolityczne w układzie korekcji impedancji. Ma to zapewnić gładszą, bardziej szczegółową prezentację muzyki. Zwrotnica jest ręcznie dostrajana. Do połączeń zastosowano własne kable Gryphona.

Obudowa jest silnie wręgowana, wytłumiona środku przy pomocy wełny i materiałów syntetycznych. Kształt przedniej ścianki jest wyprofilowany. Konstrukcja ta ma redukować efekty dyfrakcyjne, a także zapewnić wyrównanie czasowe głośników. Frontowa ścianka jest modułowa, tak by utrudnić transmisję wibracji pomiędzy głośnikami. Głośniki basowe pracują w komorach bass-reflex, a głośniki średniotonowe mają zamknięta komorę. Boczne panele są modułowe co umożliwia ich wymianę. Maskownica jest jak zwykle u Gryphona wykonana w postaci zespołu strun. Paletę indywidualnych rodzajów wykończenia producent określa jako nieograniczoną.

Dane techniczne zestawów Gryphon Pantheon Reference:

[zdjęcie zestawów Gryphon Pantheon Reference]
[zdjęcie zestawów Gryphon Pantheon Reference - widok z boku]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl