Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PHILIPS - nowe urządzenia audio (SACD, CD-R, MP3) (19.10.2000)

Pod koniec roku 2000 do sprzedaży ma wejść odtwarzacz SACD 1000. Urządzenie to będzie sprzedawane w cenie około 2000 euro. Oprócz płyt SACD odtwarzać będzie także DVD-Video, zwykłe płyty CD oraz CD-R i CD-RW.

Wzbogacona oferta CD-recorderów firmy Philips na rok 2000/2001 obejmuje łącznie 5 urządzeń segmentowych i dwa zestawy wyposażone w CD-R. Model CDR 785 oprócz nagrywarki ma też trzypłytową zmieniarkę CD. Nadal dostępny jest CDR 950 oraz dwukieszeniowy CDR 775, a także dwa tańsze urządzenia: CDR 770 i przystosowany do wielkości zestawów mini CDR 570. Natomiast FW R7 i FW R8 to zestawy mini wyposażone w nagrywarki, trzypłytową zmieniarkę CD, tuner RDS i korektor graficzny.

Philips wprowadza do oferty szereg nowych urządzeń do odtwarzania plików MP3. FW-M55 to wieża odtwarzajaca zarówno płyty CD jak również płyty CD-ROM z nagranymi plikami MP3. Zastosowany w FW-M55 tuner RDS ma pamięć na 40 stacji. Przenośny odtwarzacz CD eXpanium także odtwarza pliki MP3. Poza tym eXpanium wyposażono w Magic ESP, najnowszy system antywstrząsowy Philpsa, który zapamiętuje ponad 100 sekund nagrania skompresowanego do przepływności 128 kbps. FW-M55 oraz eXpanium wejdą do sprzedaży na rynku polskim na początku 2001 roku. Planowane jest wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń tej kategorii. Natomiast już w październiku rozpoczyna się sprzedaż Rush'a - przenośnego odtwarzacza MP3. Korzysta on z karty pamięci Smart Media Card o pojemności 64MB.

Inną ciekawostką jest "elektroniczne ubranie" opracowane przez Philipsa we współpracy z firmą Levi Strauss sprzedawane pod marką Industrial Clothing Design ICD+. Seria ta składa się z czterech modeli kurtek wyposażonych w prostą sieć zintegrowaną z tkaniną ubrania co pozwala synchronicznie korzystać ze wszystkich urządzeń: telefonu Xenium, odtwarzacza MP3 Rush, słuchawek i pilota zdalnego sterowania. Po wymontowaniu pilota, telefonu i odtwarzacza MP3 ubranie można normalnie prać w wodzie.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl