Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HARMAN KARDON - BDS 280/580, czyli uniwersalny odtwarzacz, tuner i wzmacniacz w jednym (10.03.2014)

BDS 280 (cena 3.999 złotych) i BDS 580 (cena 4.499 złotych) to dwa nowe wielofunkcyjne urządzenia marki Harman Kardon. Łączą one w sobie odtwarzacze 3D Blu-ray, odtwarzacz strumieniowy, tuner i wzmacniacz. Są dostępne w kolorach czarnym i białym.

Obydwa urządzenia są funkcjonalnie takie same, różnią się ilością kanałów we wzmacniaczu. BDS 280 to model do systemów typu 2.1, ma wbudowane dwie końcówki mocy po 65W/6Ω każda. Model 580 może już posłużyć jako baza systemu wielokanałowego 5.1 ponieważ ma wbudowane pięć wzmacniaczy mocy po 65W każdy. Zarówno BDS 280 jak i BDS580 mają wyjście niskopoziomowe RCA na aktywny subwoofer.

Możliwe jest odtwarzanie plików (audio, wideo, zdjęcia) ze wszystkich praktycznie komputerów czy urządzeń przenośnych. W przypadku komputerów z aplikacją iTunes lub urządzeń firmy Apple (iPad, iPhone, iPod) można przesyłać dźwięk za pomocą wbudowanej technologii AirPlay. Poprzez Bluetooth (w połączeniu z rozwiązaniami HARMAN TrueStream oraz MultiConnect) można podłączyć praktycznie każdy tablet, smartfon lub komputer przenośny. Dzięki funkcji MultiConnect nie ma potrzeby rozłączania jednego urządzenia w celu nawiązania połączenia z innym urządzeniem. Do dyspozycji jest też umieszczone na panelu przednim gniazdo USB, do którego można między innymi podłączyć przenośne pamięci/dyski. BDS 280/580 są zgodne ze standardem DLNA 1.5 wymiany plików muzycznych, zdjęć i wideo. Można też skorzystać z czujnika NFC, który współpracując z technologią Bluetooth, umożliwia szybkie parowanie przez proste przyłożenie urządzenia do systemu BDS.

Systemy BDS 280/580 mają wbudowane układy do łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz do kablowgo połączenia Ethernet. Za pomocą łączności Wi-Fi można uzyskać dostęp bezprzewodowy do usług strumieniujących Apple AirPlay, DLNA, aktualizacji oprogramowania i dodatkowych treści BD-Live dostępnych dla nośników Blu-ray Disc. Łączność sieciowa umożliwia dostęp do treści w serwisach internetowych.

Do dyspozycji są wejścia HDMI z obsługą 3D, zwrotnego kanału audio (ARC) i interfejsu MHL. Oprócz tego zainstalowano wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne) i analogowe. Natomiast wyjście jest w postaci HDMI.

Wbudowany tuner FM ma pamięć 30 stacji oraz funkcję automatycznego programowania.

Napęd Blu-ray obsługuje dyski 5-calowe (12 cm) i 3-calowe (8 cm), w formatach BD-Video (single-layer lub double-layer), DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, CD audio, CD-R/RW.

Nowe systemy Harmana maja też kilka specjalistycznych funkcji dodatkowych. Technologia Dolby Volume utrzymuje stały poziomu głośności niezależnie od odtwarzanego źródła, czyli np. podgłaśnia ciche dialogi i ścisza głośne reklamy. Automatyczna kalibracja EzSet/EQ III pozwala dostosować poziomy głośności systemu, ustawienia odległości głośników i czasów opóźnienia oraz korekty barwy w celu automatycznej optymalizacji dźwięku z uwzględnieniem konkretnych zestawów głośnikowych i warunków akustycznych pomieszczenia. Ten system kalibracji wyposażony jest w łatwy w obsłudze interfejs menu oraz podłączany mikrofon kalibracyjny, pomagający uzyskać najlepsze efekty odtwarzania dźwięku.

Programowalny pilot na podczerwień może sterować także innymi urządzeniami jak telewizor, dekoder telewizji kablowej/satelitarnej, czy inne odtwarzacze. Po ściągnięciu aplikacji Harman Kardon Remote pilota można zastąpić smartfonem lub tabletem z systemem operacyjnym iOS lub Android.

[zdjęcie systemu Harman Kardon BDS 580]
[zdjęcie systemu Harman Kardon BDS 280 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl