Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CRAYON AUDIO - austriacka elektronika na polskim rynku (28.02.2014)

Począwszy od marca 2014 w Polsce mają być dostępne wyroby Crayon Audio. Dystrybucję prowadzi Moje Audio.

Crayon Audio to austriacki producent hi-endowej elektroniki audio, który jest blisko powiązany z marką Trenner & Friedl (zestawy głośnikowe tej marki niedawno pojawiły się w naszym kraju). W ofercie Crayona znajdziemy obecnie tylko dwa urządzenia - monobloki CMA-1 i wzmacniacz zintegrowany CFA-1.2.

Obudowę CFA1.2 (cena 18.900 zł) wykonano z dużych bloków aluminium poddanych obróbce na sterowanych komputerowo maszynach CNC. Pozwoliło to zachowanie minimalistycznej formy bez szpar czy śrub montażowyh, a oprócz tego także na zbudowanie ciekawego systemu odprowadzania ciepła. W pokrywie wzmacniacza wykonano osiem otworów, które sam producent nazywa kominami. Tunele te są częścią większego, metalowego bloku, do którego przykręcono tranzystory mocy. Środkowemu rządkowi otworów na górze odpowiadają również przyciski umieszczone na przedniej ściance wzmacniacza. CFA-1.2 dysponuje mocą 64 W/8Ω i 90 W/4Ω. Użytkownik ma do dyspozycji trzy wejścia i jedno wyjście liniowe, jedno wejście dla gramofonu z wkładką MM lub MC, wyjście z przedwzmacniacza oraz bezpośrednie wejście do końcówki mocy. Na wyposażeniu znajduje się też pilot zdalnego sterowania.

Monobloki CMA-1 są wykonywane na zamówienie i mogą zostać dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Obudowy też są wykonywane poprzez frezowanie bloków aluminium. Para CMA-1 kosztuje 145.000 zł.

Planowane jest poszerzenie oferty Crayon Audio. Przedwzmacniacz gramofonowym będzie nosił oznaczenie CPH-P (cena 19.900 zł). W katalogu austriackiej firmy ma się także pojawić odtwarzacz płyt kompaktowych CCD-1 (cena 41.900 zł) dopasowany wzorniczo do CFA-1.2 i wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem USB. Trzecia z panowanych nowości to bezkompromisowy wzmacniacz słuchawkowy CHA-1 (cena 34.900 zł).

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Crayon Audio CFA 1.2]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Crayon Audio CMA-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl