Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRENNER & FRIEDL - dystrybucja w Polsce (1.02.2014)

Na polski rynek oficjalnie wchodzą zestawy głośnikowe marki Trenner & Friedl. Dystrybucję prowadzi Moje Audio.

Austriacka firma Trenner & Friedl została powołana do życia przez Petera Trennera i Andreasa Friedla. Jej produkty są adresowane na rynek hi-endowy, do audiofilów o wyrobionym guście. Jak zauważają założyciele firmy, w czasach obfitości różnych towarów, producentom sprzętu audio trudno jest się czymkolwiek wyróżnić. Deklaracje o wyższości brzmieniowej czy technicznej są powszechnie spotykane w materiałach reklamowych producentów, ale klienci nie reagują na zapewnienia o kolejnych rewolucyjnych rozwiązaniach. Firma Trenner & Friedl koncentruje się więc na dbałości o detale, na dopracowaniu brzmienia kolumn i tradycyjnej, ręcznej pracy mistrzów stolarskiego rzemiosła. Głośniki są poddawane precyzyjnym pomiarom a właściciele firmy stale inwestują w najnowocześniejszy sprzęt elektroakustyczny. Produkcja odbywa się zgodnie ze standardem ISO 9000.

Katalog otwierają monitory Art w bardzo sztywnych, wielowarstwowych obudowach z ręcznie polerowanymi frontami o strukturze kanapkowej. Ścianka frontowa jest wykonana z połączenia MDF/Corian. Te dwudrożne zestawy wykorzystują 5-calowy głośnik nisko-średniotonowy z membraną aluminiową i 1-calowy głośnik wysokotonowy typu ring radiator z magnesem neodymowym. Wewnętrzne okablowanie poprowadzono przewodami marki Cardas Audio. Nominalna impedancja to 8&Omega, efektywność wynosi 85 dB (2.83 V/1 m). Kolumna waży 7,4kg i ma wymiary (WSG) 270 x 180 x 300 mm.

Druga w kolejności jest podłogowa, dwudożna kolumna Dizzy z obudową AIM (Acoustic Impedance Matching). Ścianka frontowa jest wykonana z połączenia MDF/Corian. Głośnik wysokotonowy to również 1-calowy ring radiator, a niskie tony odtwarza głośnik 6,5-calowy, z membraną wykonaną z anodyzowanego aluminium. Kolumna waży aż 27 kg i ma wymiary (WSG) 940 x 250 x 450 mm. Efektywnośc wynosi 88 dB (2.83 V/1 m) a impedancja nominala 8Ω (minimum 3.8Ω). Modele Art i Dizzy dostępne są w trzech wariantach forniru orzechowego i innych kolorach na zamówienie.

Dalej w katalogu są już duże kosztowne kolumny o wysokich efektywnościach. Wolnostojące kolumny Pharoah (efektywność 92dB) i potężne monitory Ra (efektywność 95dB) to zestawy dwudrożne. Podłogówki Isis (efektywność 91dB) to zestawy trójdrożne. Flagowe zestawy Duke (efektywność 92dB) to konstrukcja segmentowa, czterodrożna. Obudowy droższych modeli Trenner & Fridl są budowane zgodnie ze złotymi proporcjami, z wykorzystaniem sklejki o różnej gęstości. Do wytłumienia konstruktorzy używają naturalnej, austriackiej owczej wełny. Co ciekawe, zestawy takie jak Pharoah czy Ra wymagają jedynie niewielkiego odstępu od tylnej ściany pomieszczenia - producent deklaruje, że wystarczy zostawić im tylko 10 cm wolnego miejsca.

W zwrotnicach używane są wyłącznie komponenty najwyższej jakości.

Zestawy Trenner & Friedl będą dostępne w Polsce już niebawem. Ceny kształtują się następująco (Uwaga! Ceny zaktualizowane w lutym 2016):

[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Art]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Dizzy]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Pharoah]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Duke]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl