Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KUSTAGON - dystrybucja głośników Podszus-Goerlich, nowe kolumny (13.10.2000)

Firma Kustagon uzyskała wyłączność na dystrybucję na terenie Polski głośników firmy Goerlich Lautsprecherbau (za wyjatkiem car hi-fi). Tradycje firmy Podszus-Goerlich sięgają lat 30-tych, kiedy to dr Emil Podszus opracował i opatentował unikalną membranę. Jej technologia produkcji jest ściśle strzeżoną tajemnicą.

W ofercie Kustagona niebawem znajdą się też nowe kolumny. Trójdrożna GSS-50 wykorzystująca 27cm i 13cm głośnik Goerlich oraz wysokotonowy, modyfikowany Scan-Speak. W przygotowaniu są także monitory wykorzystujące głośniki 13cm i 16cm. Natomiast podstawkowa TSM-20 oraz wolnostojąca TSS-20 to konstrukcje dwudrożne oparte o głośniki ceramiczne. Wykorzystano tu 18cm głośniki nisko-średniotonowe oraz 2.5cm bądź 3cm odwrócone kopułki wysokotonowe. Jako materiał do produkcji obudów - oprócz MDF - zastosowano, specjalnie opracowany w tym celu, bardzo twardy kompozyt o nieregularnej budowie. Cechuje sie on znacznie lepszym tłumieniem rezonansów od innych powszechnie używanych materiałów, także marmuru oraz granitu. Podobnym kompozytem zalana jest zwrotnica. Kolumny wyposażone są w srebrne okablowanie. Zwrotnice zawierają wyłącznie polipropylenowe kondensatory, powietrzne cewki (w tym taśmowe) i metalizowane rezystory. Zestawy pokryte są okleiną z naturalnego drewna.

Ceny nowych kolumn jeszcze nie zostały podane. Ich premiera ma się odbyć na Audio Show w listopadzie.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl