Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - stacjonarny odtwarzacz plików ECM 2 (17.01.2014)

W najbliższych dniach do sprzedaży w Polsce wejdzie odtwarzacz plików Electrocompaniet ECM 2. Jego cena wynosi 18.800 złotych.

ECM 2 łączy w sobie układy odtwarzacza plików oraz konwertera CA z modelu ECD 2. Oprócz dwukanałowego materiału audio odtwarzacz obsługuje też wideo w rozdzielczości HD oraz dekoduje wielokanałowe audio DTS-HD i Dolby TrueHD.

ECM 2 ma wyjścia analogowe w postaci RCA LR oraz pary gniazd XLR. Są też wyjścia cyfrowe, jedno audio w postaci RCA SPDIF oraz drugie audio-video HDMI.

ECM 2 ma kilka różnych trybów pracy. Może pracować jako zwykły konwerter CA pobierając sygnał SPDIF (wejścia optyczne Toslink, wejścia koncentryczne). Na wyposażeniu jest zarówno port Ethernet jak i antena Wi-Fi, co pozwala połączyć się z siecią lokalną. Poprzez sieć można pobierać zarówno materiały z Internetu jak i z nośników w sieci loklanej. Można też odtwarzać pliki z dysków/pamięci podłączonych do portów USB ECM 2. Opcjonalnie można też zainstalować w ECM 2 wybrany przez użytkownika dysk 3.5-cala lub 2.5-cala.

Do sterowania można wykorzystać tablet, smartfon czy pilota podłączonego telewizora. Dostępna jest darmowa aplikacja Electrocompaniet, a alteratywnie można skorzystać z innych aplikacji kompatybilnych z UPnP. ECM 2 ma też wejście i wyjście wyzwalacza.

Lista obsługiwanych formatów audio obejmuje: WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA (rozdzielczości do 192kHz/24bity), DSD do DSD 128 (5.6 MHz). Obsługiwane są najpopularniejsze formaty wideo, a w tym: MPEG-2, MPEG-4, H.263, MPEG-4 AVC (H.264). Konwersja cyfrowo analogowa pracuje z rozdzielczością 192kHz/24bity i do takich parametrów jest też wykonywnay upsampling.

Dane techniczne odtwarzacza Electrocompaniet ECM 2:

[zdjęcie odtwarzacza plików Electrocompaniet ECM 2]
[zdjęcie odtwarzacza plików Electrocompaniet ECM 2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl