Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOTRAK - konwerter cyfrowo-analogowy DR.DAC3 (19.12.2013)

Na nasz rynek wszedł konwerter cyfrowo-analogowy Audiotrak DR.DAC3. Oprócz samego przetwornika CA urządzenie ma też wejście analogowe, wyjścia słuchawkowe i regulację głośności. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1.549 zł.

DR.DAC3 ma trzy wejścia cyfrowe. Wejście USB (obsługa sygnałów do 24bit/192kHz, USB 2.0 Hi-speed) może współpracować z komputerami pod kontrolą systemów Windows 8/7/Vista/XP, Mac OS X. Wykorzystano kontroler USB Via Envy VT1713. Zarówno wejście optyczne S/PDIF TOS-LINK jak i wejście koncentryczne S/PDIF RCA obsługują i wykrywają częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz. Sygnał cyfrowy może też być przekazany na zewnątrz (funkcja pass-through) przez optyczne wyjście cyfrowe S/PDIF TOS-LINK (częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192kHz).

Oprócz standardowego wyjścia analogowego RCA na wyposażeniu są też dwa wyjścia słuchawkowe typu jack, które radzą sobie ze słuchawkami o impedancji od 16 do 600 omów. Wyjścia słuchawkowe różnią się poziomem sygnału wyjściowego. Zastosowano wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2.

Zestaw wejść/wyjść uzupełnie standardowe wejście analogowe RCA L/R. Na przedniej ściance znajdują sie zprzełączniki do wyboru wejść i wyjść.

Producent zastosował szereg podzespołów i rozwiązań konstrukcyjnych, które mają zapewnić wysoką jakość dźwięku. Przetwornik C/A TI PCM1794 w pełni wspiera dźwięk o rozdzielczości 24bity/192kHz. DAC3 jest wyposażony w układ trzech wzmacniaczy pracujących w systemie różnicowym. Konwersja I/V jest zrealizowana na wzmacniaczch operacyjnych NE5532x2, miksowanie oraz bufor na wyjściu analogowym są zrealizowane na wzmacniaczach MUSES8920D. Wszystkie wzmacniacze umieszczone są na podstawkach, co daje możliwość ich zmiany zgodnie z gustem użytkownika. W układach audio zastosowano kondensatory foliowe WIMA. Natomiast w układach zasilania zastosowano aluminiowe kondensatory polimerowe firmy ENESOL oraz wysokiej jakości kondensatory elektrolityczne i tantalowe firmy SamYang.

DR. DAC3 zasilany jest napięciem stałym 12V-15V, a pobór mocy wynosi około 3-5W. Zasilacz jest dodstarczany w zestawie. Oprócz tego załączane są także: instrukcja obsługi, płyta CD ze sterownikami, kabel USB, kabel RCA, gumowe stopki i klucz imbusowy.

[zdjęcie konwertera CA Audiotrak DR.DAC3]
[zdjęcie konwertera CA Audiotrak DR.DAC3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl