Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CIRRUS LOGIC - nowe układy scalone Crystala do audio (3.10.2000)

Amerykańska firma Cirrus Logic, sprzedająca swe produkty pod własną nazwą jak również pod markami Crystal, Maverick i 3Ci ogłosiła pod koniec września wprowadzenie do oferty dwóch nowych układów scalonych do audio.

Crystal CS43122 to nowy konwerter CA. Układ ma zakres dynamiki równy 122dB i poziom THD+N równy 0.0007 procenta. Jak to określono w komunikacie prasowym, układ zapewnia "przeźroczystą konwersję, która daje niespotykaną jakość dźwięku w systemach audio wysokiej jakości". CS43122 osiąga swój zakres dynamiki dzięki obniżeniu szumów do najniższego w branży poziomu.

Nowy układ opiera się na opatentowanej przez Cirrus Logic architekturze modulatora delta sigma, technice filtrów analogowych, dynamicznym dobieraniu elementów drugiej generacji (second generation dynamic element matching). Zastosowane razem, techniki te pozwalają uzyskać w CS43122 płaskie widmo szumu, który pozostaje niezmieniony niezależnie od charakterystyki sygnału wejściowego. CS43122 jest zintegrowanym, jednoukładowym rozwiązaniem, które pozwala producentom uzyskać najwyższą jakość zarówno w produktach na rynek profesjonalny jak i domowy.

Crystal CS43122 jest oferowany w 28-pinowej obudowie SOIC i sprzedawany w ilościach hurtowych w cenie $12.20.

Crystal CS4392 to wysokiej jakości konwerter CA ktory pozwala producentom na ekonomiczną produkcję urządzeń bazujących na nośniku DVD takich jak odtwarzacze DVD-Audio, odtwarzacze SACD i odtwarzacze uniwersalne DVD/SACD. Stosunek jakości do ceny uzyskany w CS4392 ma ułatwić popularyzację DVD-Audio oraz SACD na rynku masowym.

CS4392 to najnowszy układ z rodziny przetworników Crystala, które są kompatybilne pod względem działania poszczegónych wyprowadzeń. Pozwala to producentom uzyskiwać lepsze osiągi przy minimalnym wysiłku projektowym. CS4392 zapewnia zakres dynamiki 114dB, THD+N na poziomie -100dB oraz przełączane filtry cyfrowe, co daje dodatkową elastyczność projektantom i pozwala zindywidualizować osiągi tak by osiągnąć najlepsze wyniki brzmieniowe w konkretnej aplikacji.

CS4392 korzysta z wielu opatentowanych przez Cirrus Logic patentów by obsługiwać SACD (z techniką Direct Stream Digital) oraz DVD-Audio (24-bity, próbkowanie 192kHz) w jednym układzie scalonym. Inne opatentowane przez Cirrus Logic technologie wykorzystane w CS4392 to firmowy modulator delta-sigma i filtr pojemnościowy.

CS4392 kosztuje $2.80 przy zakupie ilości hurtowych i będzie osiągalny w czwartym kwartale bieżącego roku. Będzie produkowany w obudowach: 20-pinowa TSSOP oraz 20-pinowa SOIC.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl