Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - przedwzmacniacz gramofonowy Halo JC 3+ (12.12.2013)

Do końca grudnia 2013 na rynek ma wejść nowy przedwzmacniacz gramofonowy Parasound Halo JC 3+. Jest to udoskonalona wersja poprzedniego modelu Halo JC3. Halo JC3+ będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych (srebrny i czarny) a sugerowana cena detaliczna na rynku amerykańskim to 2,850 dolarów. (Według uzupełniającej informacji z 6 stycznia 2014 cena została podniesiona do 2.995 dolarów a termin rozpoczęcia sprzedaży przesunięty na koniec stycznia 2014.)

Projektantem JC3+ jest John Curl (jego autorstwa jest też poprzedni model JC3 oraz przedwzmacniacz gramofonowy Vendetta). W poprzedniej wersji Halo JC3 zrezygnowano z potencjometrów do regulacji impedancji wejściowej na rzecz rezystorów, aby zapewnić jak najniższy poziom szumów. Z tego powodu w JC3 dostępna była ograniczona liczba ustawień impedancji obciążenia, co było zawodem dla części recenzentów i użytkowników. Z tego względu w JC3+ jednak zastosowano potencjometr, aby umożliwić płynną regulację obciążenia. Ponieważ w standardowej ofercie nie było potencjometrów spełniających założenia projektanta, udało się przekonać firmę Vishay do opracowania i produkcji niedużej ilości specjalnych potencjometrów dla Parasounda.

Przy okazji dokonano też kilku innych usprawnień. Zawężone zostało pasmo szumu Johnsona/Nyquista w rezystorze który zasila sygnałem stopień wejściowy. Projektant płytek Carl Thompson poprawił układ ścieżek. Same ścieżki w modułach przedwzmacniacza gramofonowego są pozłacane (24 karatowe złoto) a wszystkie części są wlutowane. Poprawiono też zasilanie. Zastosowano większe kondensatory, nowy transformator R-core.

W stosunku do poprzedniej wersji odstęp od szumu na wejściu MC poprawiono z 75dB do 87dB (waga A). Nieznacznie zwiększono wzmocnienie MM, z 47dB do 48dB, a wzmocnienie MC obniżono z 68dB do 64dB, tak aby wysokopoziomowe wkładki MC nie powodowały przesterowania wejść liniowych, do których podłączony będzie JC3+.

Zgodnie z sugestiami klientów dodano też wyłącznik podświetlenia logo na przedniej ściance.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Halo JC3+]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Halo JC3+ - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl