Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONIX - w dystrybucji Hi-Fi Elements (27.11.2013)

Firma Hi Fi Elements rozpoczęła sprzedaż produktów marki Onix na polskim rynku.

Firmę Onix założyli w 1979 roku dwaj wspólnicy, inżynier Tony Brady i Craig Hill, który zajmował się wówczas handlem detalicznym audio, a w ramach Onixa projektował szatę wzorniczą urządzeń. Losy firmy były dość burzliwe. Zmieniali się właściciele Onixa i dostępność produktów w różnych częściach świata. W 2008 roku ukształtował się charakter oferty produktowej i struktury organizacyjnej, który funkcjonuje do dziś. Pomimo wielu zmian współczesny Onix kontynuuje stare tradycje, co widać zarówno w ogólnych założeniach projektowych jak też i w szacie wzorniczej. Najwyższe modele mają czarne obudowy ze złotymi akcentami.

Oferta Onix jest dość bogata i została podzielona na serie Debut, Classic, X Reference i Flagship. Najliczniejszą grupę stanowią różnego rodzaju wzmacniacze. Dostępnych jest kilka wzmacniaczy zintegrowanych (podstawowy model wzmacniacza zintegrowanego kosztuje 4.349 złotych), przedwzmacniacz, przedwzmacniacz gramofonowy, końcówka mocy. Większość wzmacniaczy Onix jest produkowana w technologii dual-mono.

Onix produkuje zarówno źródła cyfrowe jak i gramofon. Wśród źródeł cyfrowych są odtwarzacze CD i SACD, a także konwerter CA. Niektóre ze źródeł cyfrowych mają też wejścia USB.

[zdjęcie odtwarzacza Onix CD10 i wzmacniacza Onix A55MkI]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl