Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ROCKPORT TECHNOLOGIES - podłogowe kolumny Atria (20.11.2013)

Na tegorocznej wystawie Audio Show swój polski debiut miały kolumny Rockport Technologies Atria importowane przez Hi-Fi Club. Są to trójdrożne, podłogowe zestawy typu bass-reflex. Atria opiera swoją konstrukcję na większym modelu Avior, ale została zaprojektowana do mniejszych pomieszczeń.

Głośnik niskotonowy ma rozmiar 9 cali, a głośnik średniotonowy rozmiar 6 cali. Obydwa te głośniki wykorzystują memebrany z firmowego kompozytu przekładkowego z włókna węglowego. Głośnik wysokotonowy pochodzi z firmy ScanSpeak i ma berylową membranę.

Obudowa jest wykonana z materiałów kompozytowych i lakierowana na wysoki połysk. Atria posiada grubą na 15 cm ściankę przednią zaś jej zaokrąglone ścianki boczne mają zróżnicowaną grubość. Zabiegi te nadają obudowie olbrzymią sztywność i minimalną podatność na wewnętrzne rezonanse. Do wewnętrznego okablowania wykorzystano kable Transparent Audio.

Konstruktorem zestawów Rockport Technologies jest Andy Payor. Rozpoczął on działalność w 1984 roku pod marka Payor Acoustics. Natomiast pierwszy produkt pod marką Rockport Technologies pojawił się w roku 1991 i był to Sirius Phonograph.

Dane techniczne kolumn Rockport Technologies Atria:

[zdjęcie kolumn Rockport Technologies Atria]
[zdjęcie kolumn Rockport Technologies Atria - zbliżenie]
[zdjęcie kolumn Rockport Technologies Atria - terminale]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl