Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - stereofoniczna końcowka mocy S-200 (22.10.2013)

Pod koniec października 2013 do sprzedaży ma wejść stereofoniczna końcówka mocy VTL S-200. Jej cena wynosi 40.000 złotych.

S-200 to wzmacniacz o konstrukcji zrównoważonej, ze zrównoważonym, różnicowym stopniem wejściowym i zrównoważonym stopniem sterującym. Sygnał niesymetryczny na wejściu też daje symetryczny sygnał na wyjściu. Wzmacniacz nie ma globalnego sprzężenia zwrotnego, a jedynie sprzężenie lokalne. S-200 może pracować w trybie triodowym lub tetrodowym.

S-200 pozwala na zmianę sprzężenia zwrotnego, co jednocześnie zmienia impedancję wyjściową (automatycznie także współczynik tłumienia - Damping Factor) i czułość na wejściu. Dostępne są trzy nastawy: LOW z najniższym współczynnikiem tłumienia, wariant pośredni MED oraz wariant HI z najniższym współczynnikiem tłumienia.

S-200 wykorzystuje 8 lamp 6550 (lub KT-88), 2 lampy 12AT7 oraz 2 lampy 12BH7. Napięcie zasilania dla siatek, stopni wejściowych i stopni sterujących jest stabilizowane. S-200 stosuje firmową technikę SmartTube do automatycznej regulacji polaryzacji oraz monitorowania usterek. Dzięki temu użytkownik nie musi sam sprawdzać czy i kiedy jakaś lampa wymaga wymiany. Nie ma też potrzeby precyzyjnego dobierania lamp w stopniach wyjściowych. Kondensatory w zasilaczu są bocznikowane kondensatorami foliowymi.

Część funkcji S-200 jest kontrolowana mikroprocesorowo. Dotyczy to zmiany trybu pracy pomiędzy tetrodowym a triodowym, automatycznej regulacji polaryzacji, detekcji usterek, ograniczania prądu rozruchowego i funkcji wyciszenia w stanie gotowości (Standby Mute), ze zredukowanym prądem lamp dla przedłużenia ich trwałości.

Ścianka przednia wykonana jest z aluminium w jednej z dwóch wersji koorystycznych, czarnej lub srebrnej. Możliwy jest montaż wzmacniacza w szafce.

[zdjęcie wzmacniacza VTL S-200]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl