Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - trójdrożne, podłogowe zestawy Grande (11.10.2013)

Do sprzedaży na polskim rynku weszły duńskie zestawy głośnikowe Davone Grande (dystrybucja Galeria Audio). Producent zaprezentował je publicznie po raz pierwszy w ubiegłym roku. Cena tych podłogowych kolumn bass-reflex wynosi 45.000 złotych.

Podobnie jak inne zestawy Davone, także Grande wyróżniają się oryginalnymi rozwiązaniami dotyczącymi formy i konstrukcji obudowy. Znowu zastosowno technikę gięcia wielowarstwowej sklejki, dzięki czemu Grande w ogóle nie mają płaskich ścianek bocznych. Bryła obudowy składa się z połączenia trzech sekcji ułożonych pod różnymi kątami w stosunku do pionu. Wewnątrz znajduje się skomplikowany system wzmocnień. Nietypowym elementem jest też specjalna metalowa podstawka dołączana w komplecie. Oprócz części widocznej na zewnętrz podstawka ma też rozbudowaną część wewnętrzną, która odpowiednio rozkłada obciążenia w obudowie. Rozkład obciążeń w podstawce był na etapie projektu modelowany metodą elementów skończonych. Oprócz naturalnego forniru (orzech lakierowany z wybłyskiem 20) jako element wykończeniowy zastosowano też skórę.

Głośnik średniotonowy o rozmiarze 6,5 cala ma membranę z włókien egipskiego papirusu, srebrne okablowanie, aerodynamiczny, odlewany, aluminiowy kosz, neodymowy magnes i resor Bimax. Głośnik niskotonowy o rozmiarze 10 cali ma aluminiową membranę anodyzowaną na czarno i zakres wychyleń 28mm p-p. Kopułkowy, 1-calowy głośnik wysokotonowy ma układ napędowy AirCirc z sześcioma magnesami neodymowymi.

W zwrotnicy zastosowno wysokiej jakości elementy. Terminale połączeniowe to WBT NextGen.

Podstawowe dane techniczne Davone Grande:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Davone Grande]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Davone Grande - widok od tyłu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl