Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - aktywne minimonitory Master Oslo (23.09.2013)

Pod koniec października 2013 do sprzedaży mają wejść aktywne kolumny głośnikowe Ancient Audio Master Oslo. Swoją koncepcją konstrukcyjną nawiązują one wcześniejszego modelu Studio Oslo. Według komunikatu prasowego Studio Oslo okazały się najlepiej sprzedającym produktem Ancient Audio. Sukces Studio Oslo oraz podjęcie projektu stworzenia systemu audio do fortepianu hybrydowego doprowadziły do powstania Master Oslo.

Master Oslo to aktywny minimonitor oparty na głośniku szerokopasmowym o rozmiarze 11,6 cm. Zastosowano większy głośnik niż w Studio Oslo, co poprawiło bas i efektywność. Większy głośnik może być mocniej obciążony, jest więc zasilany mocniejszym wzmacniaczem o mocy 2 x 50W. Opracowano też nowy procesor dźwiękowy aby poprawić rozdzielczość i neutralność średnicy - prace konstrukcyjne nad tym elementem trwały ponad rok. Ancient Audio poleca kolumny nie tylko do nagrywania, ale także do masteringu - stąd nazwa Master Oslo.

Kolumny mają parę wejść XLR. Można też podłączać źródła sygnału przez dwie pary złącz RCA o różnych czułościach. Niższa czułość (1V RMS) wystarcza do urządzeń hi-fi jak odtwarzacz CD czy konwerter CA. Natomiast wyższa (0,5V RMS) jest dopasowana do komputerów, telewizorów i telefonów komórkowych. Wszystkie wejścia są aktywne, doprowadzone do miksera sygnału. Na wyposażeniu jest regulacja barwy dla niskich i wysokich tonów. Master Oslo mają też wyjście na subwoofer. W komplecie jest wydajny zasilacz 24V. Istnieje też możliwość zasilania z akumulatora.

Obudowy są sztywno połączone z podstawą. Wylot otworu bass-reflex jest skierowany w dół, a strumień powietrza jest kierowany przez szczelinę na przód i boki. Znacznie mniejsze są drgania przenoszone na stół w porównaniu do porzedniego modelu. Kiedy potrzebne są wyższe poziomy dźwięku czy praca w większych pomieszczeniach można dodatkowo zastosować subwoofer Sub Oslo. Instalację w warunkach domowych ułatwią dedykowane podstawki. Dla osób, które zechcą wykorzystwać Master Oslo do nagrań terenowych dostępna będzie profesjonalna, solidna skrzynka transportowa.

Standardowo Master Oslo są wykończone bądź w naturalnym fornirze (heban), bądź też lakierowane na wysoki połysk na czarno lub na biało. Na zamówienie można wybrać dowolny legalny naturalny fornir, lub dowolny kolor z palety RAL. Cena detaliczna kompletu (para kolumn, zasilacz, kable) w wykończeniu standardowym wyniesie 4.999 złotych.

[zdjęcie aktywnych kolumn Ancient Audio Master Oslo - fornirowane]
[zdjęcie aktywnych kolumn Ancient Audio Master Oslo - białe]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl