Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUMIN - zaawansowany, stacjonarny odtwarzacz plików (16.09.2013)

W tym miesiącu Moje Audio wprowadzi na polski rynek stacjonarny odtwarzacz plików Lumin. Marka Lumin została stworzona przez firmę Pixel Magic Systems. Cena detaliczna odtwarzacza w Polsce wynosi 25.990 zł.

Układy odtwarzacza Lumin znajdują się w dwóch obudowach. Jedna obudowa przeznaczona jest tylko dla zasilacza z dwoma transformatorami. Główna obudowa zbudowana jest niemal w całości z jednego bloku aluminium obrobionego na CNC. Wyfrezowane są tam osobne komory dla różnych rodzajów układów elektronicznych.

Lumin wykorzystuje procesor MIPS oraz specjalnie przygotowaną wersję systemu operacyjnego Linux. Procesor ma do dyspozycji 4GB pamięci Flash SLC (Single Level Cell) oraz 2GB pamięci RAM. Oprócz tego zastosowano też szybki procesor FPGA.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zatrudniono przetworniki Wolfson WM8741 (po jednym na kanał). Analogowe układy wyjściowe mają symetryczną topologię i pracują w nich transformatory sygnałowe Lundahl LL7401. Napięcie na wyjściu RCA to 2V, a napięcie na wyjściu XLR to 4V. Oprócz wspomnianych wyjść analogowych Lumin ma też cyfrowe wyjścia BNC SPDIF i HDMI.

Lumin jest przeznaczony do pracy jako odtwarzacz sieciowy pobierający dane przez port Ethernet. Zainstalowane porty USB (typu A) służą do czynności serwisowych, jak choćby aktualizacja oprogramowania. W przyszłości, po unowocześnieniu oprogramowania, porty USB mają jednak obsługiwać dyski i pamięci USB z plikami.

Lumin odtwarza bezstratne pliki DSD Lossless (DSF, DIFF, DoP), bezstratne pliki PCM Lossless (FLAC, Apple Lossless, WAV, AIFF) i niektóre formaty skompresowane stratnie (MP3, AAC w kontenerze M4A). Lumin radzi sobie z odtwarzaniem gapless.

Do obsługi Lumina służy aplikacja na iPad'a. Aby korzystać z aplikacji należy przez WiFi połączyć iPad'a z tą samą siecią lokalną, do której Lumin jest podłączony przez Ethernet.

Specyfikacje fizyczne odtwarzacza Lumin:

[zdjęcie odtwarzacza Lumin]
[zdjęcie odtwarzacza Lumin - tylna ścianka]
[zdjęcie zasilacza odtwarzacza Lumin]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl