Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - Walkman WH, czyli przenośny odtwarzacz, słuchawki i głośniki w jednym (12.09.2013)

W drugiej połowie października na nasz rynek mają wejść dwa modele urządzeń Walkman. Są one o tyle nietypowe, że łączą w jednym urządzeniu funkcje słuchawek, odtwarzacza plików i przenośnego głośnika. Ceny nie są jeszcze precyzyjnie ustalone. Przewidywana cena droższego modelu NWZWH505 (16GB) to ok. 850 zł, a cena NWZWH303 (4GB) to ok. 535 zł.

Obydwa modele mają gniazdo mini USB, za pomocą którego ładuje się baterie jak również kopiuje się pliki do pamięci odtwarzacza. Pliki można kopiować przez włączającą się aplikację Walkman lub też bezpośrednio do folderu MUSIC znajdującego się w wewnętrznej pamięci słuchawek.

Przewidziane są różne sposoby użytkowania Walkman'ów WH. W pierwszym wariancie urządzenie zakłada się tak jak zwykłe słuchawki. W drugim wariancie można założyć urządzenie na szyję, wyłączyć słuchawki i skorzystać z wbudowanych głośników. Głośniki mogą pracować z funkcją dźwięku przestrzennego. Można też wykorzystać nowe Walkmany jako konwencjonalne słuchawki do odtwarzania muzyki z innych źródeł niż wbudowany odtwarzacz. W tym celu trzeba skorzystać z połączenia przewodowewgo i gniazda mini-jack.

Urządzenia są zgodne z komputerami Mac i z systemem Windows. Zestaw obsługiwanych plików obejmuje MP3, WMA, AAC-LC i liniowy PCM.

Wbudowane akumulatory pozwalają na 20 godzin odtwarzania po pełnym cyklu ładowania, a po po szybkim 3-minutowym ładowaniu możliwa jest praca przez 1 godzinę. Załączone w zestawie akcesoria to przewód połączeniowy mini-jack, kabel USB i instrukcje.

Model NWZ-WH505 ma pamięć 16 GB. Dynamiczne słuchawki typu zamkniętego mają 40-milimetrowe przetworniki z kopułkowymi membranami. Moc wejściowa wynosi 1000 mW, czułość 105 dB/mW, a impedancja 40Ω. Pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 5-25.000 Hz. NWZ-WH505 będzie dostępny w kolorze czarnym, z logiem Walkman podświetlonym diodami LED.

NWZ-WH303 ma pamięć 4GB. Dynamiczne słuchawki typu zamkniętego mają 30-milimetrowe przetworniki z kopułkowymi membranami, moc wejściową 1000 mW, czułość 107 dB/mW, impedancję 30Ω i pasmo przenoszenia 30-20.000 Hz. Model ten jest produkowany w kolorach czarnym i białym, a logo Walkman jest podświetlane diodami LED.

[zdjęcie odtwarzacza-słuchawek Sony Walkman NWZ-WH303]
[zdjęcie odtwarzacza-słuchawek Sony Walkman NWZ-WH505]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl