Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDINST - konwerter cyfrowo-analogowy HUD-mx2 (12.09.2013)

Pod długim czasie projektowania powstał nowy konwerter cyfrowo-analogowy Audinst HUD-mx2. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją (tak jak pozostałe urządzenia marki Audinst). Sugerowana cena detaliczna HUD-mx2 wynosi 899 złotych.

HUD-mx2 może przetwarzać dźwięk z wejścia optycznego (do 24bity/192kHz) oraz USB (do 24bity/96kHz) korzystając tylko z zasilania USB. Możliwe jest podwyższenie jakości oraz zwiększenie siły sygnału poprzez podłączenie dołączonego zewnętrznego zasilacza. Użytkownik może też odtwarzać dźwięk z iPad-a (z zestawem camera kit) lub smartfona (przez kabel USB OTG) wspierającego tryb USB Audio, a także innych, podobnych urządzeń. HUD-mx2 wspiera automatyczne włączanie i wyłączanie oraz tryb oszczędzania energii.

Nowy Audinst wykorzystuje kontroler audio EnvyUSB 2.0 produkcji VIA oraz odbiornik cyfrowy AK4113. Zastosowano szereg podzespołów od renomowanych dostawców. Układ przetwornika CA to PCM1796 produkcji TI, z zakresem dynamiki 123dB. Konwerter I/V oraz filtry podłączone do wyjścia DAC-a są zaprojektowane zgodnie z wytycznymi firmy TI w oparciu o wzmacniacz operacyjny LME49860 firmy National Semiconductor oraz wzmacniacze operacyjne OPA2227 i OPA2134 produkcji TI. Dodatkowo zastosowano wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2, który pozwala na użycie słuchawek do 300Ω przy ustawieniu fabrycznym oraz słuchawek wysokoimpedancyjnych do 600Ω po usunięciu zworek wzmocnienia (JP1 i JP2) znajdujących się wewnątrz obudowy. Ponadto zasilanie dostarczane jest do wzmacniaczy operacyjnych poprzez regulator LDO oraz kondensatory z niskim ESR.

HUD-mx2 ma kilka wyjść. Do dyspozycji jest analogowe wyjście RCA, gniazdo słuchawkowe 1/4 cala, gniazdo słuchawkowe mini-jack, a także cyfrowe wyjście optyczne.

W zestawie wraz z konwerterem znajduje się zasilacz sieciowy (DC 12V-15V), kabel USB (typ A/B, 1.5m), kabel RCA (1.5m), instrukcja użytkownika, gumowe nóżki antypoślizgowe i klucz imbusowy (do montowania i demontowania gałki głośności).

Dane techniczne konwertera Audinst HUD-mx2:

[zdjęcie konwertera Audinst HUD-mx2]
[zdjęcie konwertera Audinst HUD-mx2 - opis wejść i wyjść]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl